Problem z instalacją winxp

Witam, Kupiłem nowy dysk 200GB WD ATA stary wyjąlem z komputera, podczas instalacji dysk podzieliłem na dwie partycje 50 i 150 GB . Naciskam instaluj na C i nastepuje kopiowanie plikow na dysk. Podczas kopiowania wyskakuje blue screen PAGE FAULT IN NONPAGED AREA ntfs.sys )0x00000050 (0xc8000018, 0x000000000,0xf71199a2, 0x000000000)

Wiecie moze o co chodzi?

zainstalowałeś sterowniki do SATA na początku przed kopiowaniem plików?

ale to nie jest dysk sata.

a sformatowałeś dysk ?

sorry, źle przeczytałem, spróbuj usunąć partycje założyć podczas instalacji jedną a potem podzielć dysk po instalacji, jak masz dwie kości pamięci zostaw tylko jedną, a dysk prawidłowo podpięty?

tak dysk sformatowałem spróbuje z jedna kością

posyłam Ci jeszcze “garść” porad, może któraś pomoże:

prawdopodobnie instalator “gryzie się” z którymś z urządzeń, spróbuj tego:

Przywróć ustawienia fabryczne biosu za wyjątkiem opcji ładowania z cd romu, spróbuj włączyć bądź wyłączyć obsługę ACPI /APIC / w biosie,

spróbuj włączyć w biosie opcję “Assign IRQ for VGA” / bądź wyłączyć/,

Opcje dot. pamięći ustaw na auto / jak najmniej agresywne /, a jeśli masz więcej kości pamięci zostaw tylko jedną byle nie mniej jak 128 MB,

Wyłącz obsługę USB w biosie, odłącz zbędne w momencie instalacji komponenty jak karty rozszerzeń / dźwiękowa , modem, sieciowa, radiowa itp-zostaw tylko graficzną i potrzebny napęd /, odłącz także wszystkie peryferia / drukarkę /

Jeśli to nie pomoże przegraj całość płyty instalacyjnej na sformatowany dysk, uruchom system z dyskietki startowej pod win 98, następnie przejdź do katalogu “i386” i uruchom plik “winnt.exe” - oczywiście dysk musi być sformatowany w systemie fat 32, potem możesz przekonwertować na ntfs, dysk twardy ustaw na master, jeśli masz jakiś napęd na tej samej taśmie zostaw tylko dysk twardy

Napisałem dużo ale jeśli masz dobry dysk twardy i instalacyjny, któraś z tych opcji może pomóc, trudno jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną na podstawie tego co napisałeś prawdopodobnie występuje błąd w adresowaniu pamięci.