Problem z instalacja Wireless Card w IBM T41

Witam. Dostałem IBMa T41. Problem w tym że nie widzi sieci WiFi.

Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta. Zapala mi się dioda ze antena jest włączona. Przy zegarku pojawia się ikonka z czerwonym krzyżykiem. Klikam na nią i pojawia się okno w którym powinno wybrać się sieci i połączyć się ale wyświetla mi ze nie znalazł żadnej sieci w pobliżu (oczywiście sieci jest kilka i drugi laptop je widzi.

Przeinstalowywałem sterowniki. Nawet odinstalowałem i uruchomiłem kompa na nowo. WirelessCard samo się zainstalowało i dalej to samo nie widzi innych sieci.

Mam windowsa XP SP2.

Odpaliłem everesta i wyświetla i że mam kartę bezprzewodowa Atheros AR5001X+. Znalazłem sterowniki specjalnie do niej na jakiejś czeskiej stronie. Dalej to samo.

Menadżer urządzeń pokazuje ze wszystko ok. Karta jest zainstalowana i nie ma żadnego wykrzyknika na ikonie urządzenia.

Czy ktoś wie o co chodzi ?

Sprawdź czy antena jest podłączona do tej karty WiFi.

IBM T42 to laptop. A karta jest na mini PCI. Mozliwe jest ze kara nie ma podlaczonej anteny ?

Mam rozkrecic laptopa ?

MaveRick_ , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Możliwe. Do karty powinny być podłączone jeden albo dwa kabelki (w HP DV6000 są 2 :wink: ).

Rozebrałem laptopa. Kable od anteny są podłączone (są dwa Main i AUX) i dalej nic.

Sprawdziłem sterowniki i lipa. Laptop widzi kartę nie pokazuje błędów. Dalej nie widzi żadnej sieci WiFi…