Problem z instalacją wordpressa - przekierowuje na home.pl

Witam.

Postanowiłem przenieść swój blog na prywatny serwer. Wykupiłem więc wczoraj domenę na home.pl oraz serwer na hostinghouse.pl Znalazłem kila poradników na temat instalacji wordpressa i nie wydawało się to być zbyt skomplikowane, ale jak zawsze pojawiają się jakieś problemy. No ale po kolei. Po wykupieniu domeny i serwera w zasadzie nie wiedziałem co dalej począć, noo ale przeszukując internet dowiedziałem się, że trzeba stworzyć bazę, konto ftp itd. Więc wszystko stworzyłem i postanowiłem zainstalować wordpressa. Przekopiowałem pliki przez filezilla na serwer i, później też musiałem przenieść domenę na swój serwer, jeszcze był problem z plikiem wp-config.php ale notepad++ załatwił sprawę. No i w końcu mogłem zalogować się na wordpressie na swojej stronie. Wszystko było dobrze, zaimportowałem dane ze swojego bloga noo i mogło się wydawać, że wszystko będzie działać. Zatem wpisuje adres swojej strony i przenosi mnie na stronę hostinghouse.pl gdzie jest komunikat, że witamy na mojej stroniei o wgraniu plików do public.html. Noo ale tam juz całego worpressa wgrałem wiec nie wiem w czym problem, to jest moje pierwsze pytanie bardziej na przyszłość. Ponieważ taka sytuacja była do dzisiaj rana do godz ok 9 gdy wchodziłem na telefonie. Po 10 wł komputer no i chce zobaczyć czy coś się zrobilo. Owszem, ponieważ teraz nioe mogę sie nawet zalogować na wordpressa ponieważ przekierowuje mnie na home.pl, mimo iż wczoraj przeniosłem domene na zewnętrzny serwer. Wygląda tak jak bylo wczoraj na początku, czyli, ze domena jest zaparkowana w home.pl. Aczkolwiek w konfiguracji jest zaznaczona opcja serwerów zewnętrznych i podany ich adres, więc nie wiem dlaczego z powrotem się tak zrobiło. Na wszystkie problemy do tego czasu udało mi się znaleźć rozwiązanie, ale teraz to już nie wiem co zrobić, dlatego zwracam sie do Was o pomoc. :slight_smile:

Pozdrawiam

Jesteś za szybki…

Najpierw na home dla tej domeny ustawiasz DNSy wskazujące na hostinghouse tj. ns1.hostinghouse.pl i ns2.hostinghouse.pl

Na koncie hostinghouse podczepiasz domenę i czekasz aż DNSy zostana rozpropagowane zwykle 24-48h.

Potem przechodzisz do instalacji - wchodzisz zapewne w twojadomena/public.html i kasujesz pliki domyślne jakie tam się znajdują, wrzucasz tam pliki wordpressa i instalujesz.

Ot, cała filozofia.

hmm rozumiem. Jednak wczoraj wyglądało już na to, że domena znajduje się na serwerach hostnighouse, przynajmniej tam mnie kierowało. Czyli mam wszystko usunąć, razem z bazą danych i plikami w public i czekać, aż domena zostanie przeniesiona na mój serwer? Gdzie jak sie domyślam będzie to widoczne po tym, że nie będzie mnie przekierowywało na home.pl, tak?