Problem z instalacją XP - czarny ekran w trakcie wykrywania

Mam problem z zainstalowaniem Win XP,

niedawno padła mi płyta główna i wymieniłem ją na nową,

i teraz nie mogę zainstalować wina XP.

po starcie kompa i włożeniu płyty z XP zaczyna się wykrywanie konfiguracji kompa i … na tym się kończy mam cały czas czarny ekran i nic się nie dzeje.

O dziwo wina viśtę udało mi się zainstalować normalnie, ale ja chcę zainstalować sobie XP.

Więc zwracam się z pytaniem, czy ktoś miał do czynienia z podobnym problemem, i wie co na to można poradzić.

z góry dziękuje za pomoc.

jaki masz zasilacz? podaj moc , markę i model

Złączono Posta : 31.05.2007 (Czw) 17:17

ja miałem . to było jak miałem stary zasilacz i 256 ram . teraz przy instalowaniu xp jest ok

a i bym zapomiał… jest na to sposób. musisz kilkakrotnie ponawać próbę instalacji.

Marka: Chieftec

Moc: 350 W

Model: GPS-350EB-101 A (passive PFC)

Tak to mniej więcej wygląda, z tym że mam go prawie od roku i wcześniej nie było takich problemów przy instalacji windowsa.

A dysk twardy wymieniałeś?

Tak jest nowy Segate 250 Giga

płyta główna to: ASRock K7VT4A Pro

napęd: Samsung DVD-RW

A może jest to dysk SATA i XP potrzebuje sterowników podanych na samym początku na dyskietce (wciskasz F6, gdy na dole jest to wyświetlane). Vista chyba już rozpoznaje te dyski. Drivery trzeba zgrać z płytki od płyty głównej.

Dysk jest typu ATA,

ale akurat problem polega natym, że ten czarny ekran pojawaia sie chwile po tym jak wyświetla się komunikat o wykrywaniu konfiguracji kompa :?

Złączono Posta : 02.06.2007 (Sob) 17:03

Próbowałem tego kilka razy i nic , o dziwo jedynie tego XP niemogę zainstalować

:?

a czy w biosie można jakoś zablokować instalke danego OS’a :?: czy cos takiego,

bo jednak mnie to dziwi że linux idzie, viśta idzie, a tylko ten XP niechce się zainstalowac.

mam ten sam problem !!

Jak to rozwiązać, bo komp jest nowy i jest zainstalowany na nim AuroxLinux

Dodam że dysk jest ATA

Problem rozwiązany !!

Zainstalowalem windowsa 2000, z instalacja nie bylo problemow, a pozniej odpalilem instalke z XP i poszla !!

Troche dziwne rozwiazanie ale pomoglo, jakby ktos mial inny sposob na obejscie tego to chetnie sie o tym dowiem!!

ja od początku czytania postu stawiałem na nie włączone ACPI w BIOS’ie