Problem z instalacja XP-eka

Witam , złozyłem sterego kompa ;d procek 400mhz 384ram i grafa tnt riva 32mb pro dysk 20 i 10 gb i mam problem otoz wczesniej smigało wrzystko elegancko odziwo takich czesci niemialem z nim zadnych problemow :slight_smile: dopoty z pare dni temu niezaczely sie problemy z jednym dyskiem w czasie pracy zaczoł cos dzwinie chodzic i czasem sie wylanczac :smiley: ale reset zawsze pomagał ;] doszedłem do wniosku ze moze sie przegrzewa . wiec poczekalem kilka godzin az ochlonie i gdy chciałem wlonczyc windows bo zaladowaniu Biosu Windows sie nie ładował czekałem parenascie minut … resety niepomogły wiec pomyslalem ze zainstaluje system jeszcze raz ze moze sie cos spier… :slight_smile: i troche sie zdenerwowałem gdy okazało sie ze windows instaluje sie bardzooo długo , na pocyatku same kopiowanie plikow syo bardyo powoli jakbym miał cd rom 2x ;/ ŁADOWAŁO SIE PONAD 4 godziny ://// i niewyskoczyl zaden bład tylko gdy juz byla godzina 1-2 w nocy musiałem wylonczyc bo by mnie rodzice chyba … noi dzisiaj probowałem na 2 dyskach , na innych cd romach i nawed ramy zmieniałęm a gdy podlomnczylem inna grafe stara 1mb :smiley: to nawed niechcialo sie nic wlonczyc wiec niewiem … moze ktos ma cudowny pomysl jak to zrobic :smiley: ??? bo naprawde komputerek do netu byl idealny

Moze spróbuj cos starszego niz XP np. 2000 albo 98, zżera mniej Ramu. Mozliwe ze któras z częsci komputera jest uszkodzona, bym sie nie zdziwił bo to juz dosc wiekowe częsci.

Wygląda mi to na awarię dysku twardego, bądź uszkodzeniu uległa płyta główna.

Albo płyta główna już powoli odamawia posłuszeństwa, albo według mnie siadający zasilacz powoduje takie cyrki. Sprawdz napięcia, albo podłącz inny i zobacz czy problem nadal będzie występował. Dysk może padać, przez słabe napięcie na nim.

z zasilaczem juz prubowałem i to samo … aa teraz znowu imnstaluje i tak samo ;d 3 godziny i dopiero 50% skopiowało plikow :smiley: a cd rom na pełnych obrotach :smiley: rodzicow niema wiec zostawie na noc i zobaczymy co bedzie