Problem z instalacją xp File \i386\biosinfo.inf


(Vonbroda) #1

witam staram sie zainstalować windows xp i po sprawdzeniu sprzętowym wyskakuje mi "File \i386\biosinfo.inf could not be loaded. the error code is 32768 setup  cannot continue. press any key to exit" czy ktoś wie o co chodzi??

pozdro

 


(mrFreeze) #2

Dwie przyczyny uszkodony nośnik czytaj płyta z Windowsem lub uszkodzony napęd nie może poprawnie odczytać danych.


(Vonbroda) #3

plyta z windowsem jest nowa i proboje na dwoch napedach


(Agatonster) #4

arti1

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie z opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(mrFreeze) #5

Nowa płyta mam czytać przed chwilą wypalona? Wypal jeszcze raz na markowym nośniku z prędkością 8x i będzie działać o ile sumy kontrolne ISO się zgadzają.


(Vonbroda) #6

nie dopiero co kupiona oryginalna z licencją


(mrFreeze) #7

Przegraj zawartość płytyna dysk twardy i zrób bootowalnego pena wg poradnika. Oczywiście jak masz możliwość instalacji z pena. Polecam trzeci program WinSetupFromUSb.

 


(Boria14) #8

Witaj,

Ewidentnie błąd powoduje SP3,kórego zapewne na płycie brak. Nie jestem orłem,nawet wróblem:-) w tym temacie,ale zapewne chcesz uskutecznić instalację nakładkową...?

 

pozdrawiam 


(Vonbroda) #9

nie pierwotnie na dysku był windows 7 który nawalił po  jakimś czasie. niestety nie mam płyty instalacyjnej, ale mam oryginalną płytę z xp pro. wiem że nie zainstalujesz starszego windowsa na nowszego ale mam Hiren bootCD z Partition Magic ale nie chce się odpalić. jakiś sposób na sformatowanie dysku C: z BIOS-a. mój komp nie botuje z usb i nie ma dyskietki


(mrFreeze) #10

Zainstalujesz tylko musisz sformatować partycję. Z poziomu biosu instalujesz system? Nie zapomnij usunać partycji zastrzeżonej tej 100MB.


(Vonbroda) #11

jak podpowiedż jak zrobić tego formata?


(mrFreeze) #12

Masz płytę w napędzie uruchamiasz ponownie komputer bootowanie musisz ustawić w biosie na CD. Pojawi się napis

 

 

Reszta wg poradnika.

 

 

PS. pamiętaj żeby w tym czasie usunąć tą partycję 100MB i partycję systemową z W7. Tylko się nie pomyl bo stracisz dane. Oczywiście partycja na której jest system zostanie sformatowana czyli dane zostaną bezpowrotnie (powiedzmy) skasowane.

 


(Vonbroda) #13

robie dokładnie jak radzisz i na płycie z windowsem xp sie zawiesza zanim mam wcisnąć dowolny klawisz a Hiren który botuje sie normalnie na moim laptopie nie botuje sie wogóle na pc. jakies inne rady?


(mrFreeze) #14

Napisz konfigurację komputera czy to ten z podpisu? Jak tak proponuję najpierw podłączyć dysk jako master na IDE0 oraz jeden napęd na master na drugi kanał. Jak nie chce bootować w PC a w laptopie bootuje sam sobie odpowiedziałeś wg mnie uszkodzony napęd ale spróbuj jeszcze tylko jeden napęd podpiąć i jak możesz podmień taśmę IDE.