Problem z instalacją xp File \i386\biosinfo.inf

witam staram sie zainstalować windows xp i po sprawdzeniu sprzętowym wyskakuje mi “File \i386\biosinfo.inf could not be loaded. the error code is 32768 setup  cannot continue. press any key to exit” czy ktoś wie o co chodzi??

pozdro

 

Dwie przyczyny uszkodony nośnik czytaj płyta z Windowsem lub uszkodzony napęd nie może poprawnie odczytać danych.

plyta z windowsem jest nowa i proboje na dwoch napedach

arti1

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie z opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nowa płyta mam czytać przed chwilą wypalona? Wypal jeszcze raz na markowym nośniku z prędkością 8x i będzie działać o ile sumy kontrolne ISO się zgadzają.

nie dopiero co kupiona oryginalna z licencją

Przegraj zawartość płytyna dysk twardy i zrób bootowalnego pena wg poradnika. Oczywiście jak masz możliwość instalacji z pena. Polecam trzeci program WinSetupFromUSb.

 

http://instalacja-pendrive.pl/instalacja-windows-xp-z-pendrive/#winsetupfromusbxp

Witaj,

Ewidentnie błąd powoduje SP3,kórego zapewne na płycie brak. Nie jestem orłem,nawet wróblem:-) w tym temacie,ale zapewne chcesz uskutecznić instalację nakładkową…?

 

pozdrawiam 

nie pierwotnie na dysku był windows 7 który nawalił po  jakimś czasie. niestety nie mam płyty instalacyjnej, ale mam oryginalną płytę z xp pro. wiem że nie zainstalujesz starszego windowsa na nowszego ale mam Hiren bootCD z Partition Magic ale nie chce się odpalić. jakiś sposób na sformatowanie dysku C: z BIOS-a. mój komp nie botuje z usb i nie ma dyskietki

Zainstalujesz tylko musisz sformatować partycję. Z poziomu biosu instalujesz system? Nie zapomnij usunać partycji zastrzeżonej tej 100MB.

jak podpowiedż jak zrobić tego formata?

Masz płytę w napędzie uruchamiasz ponownie komputer bootowanie musisz ustawić w biosie na CD. Pojawi się napis

 

http://lajfmajster.pl/images/2009/01/instalacja_windows_01.jpg

 

Reszta wg poradnika.

 

http://gadzetomania.pl/2009/01/24/instalacja-windows-xp-krok-po-kroku

 

PS. pamiętaj żeby w tym czasie usunąć tą partycję 100MB i partycję systemową z W7. Tylko się nie pomyl bo stracisz dane. Oczywiście partycja na której jest system zostanie sformatowana czyli dane zostaną bezpowrotnie (powiedzmy) skasowane.

 

http://lajfmajster.pl/images/2009/01/instalacja_windows_06.jpg

robie dokładnie jak radzisz i na płycie z windowsem xp sie zawiesza zanim mam wcisnąć dowolny klawisz a Hiren który botuje sie normalnie na moim laptopie nie botuje sie wogóle na pc. jakies inne rady?

Napisz konfigurację komputera czy to ten z podpisu? Jak tak proponuję najpierw podłączyć dysk jako master na IDE0 oraz jeden napęd na master na drugi kanał. Jak nie chce bootować w PC a w laptopie bootuje sam sobie odpowiedziałeś wg mnie uszkodzony napęd ale spróbuj jeszcze tylko jeden napęd podpiąć i jak możesz podmień taśmę IDE.