Problem z instalacja XP gdyz mam Viste

Witam

Z góry chciał bym przeprosić jeśli już taki temat był ale nie potrafię go znaleźć.

A wiec mój problem wygląda tak:

Wkładam sobie płytkę z windowsem XP do cd-romu laptopik sobie czyta czyta czyta i w pewnym momencie wyskakuje mi komunikat iz komputer nie może załadować pliku i386\halaacpi.dll. płytka na pewno działa bo wcześniej robiłem formata stacjonarnego ( który od zawsze miał XP ).

słyszałem ze cos trzeba w biosie zmienić

A i jeszcze jedno mój windows Vista się ciągle refreszuje jeśli w folderze lub na pulpicie zobaczy plik game.dat wiecie co może być tego przyczyna i jak to usunąć ( ps. mam na pulpicie plik game.dat i nic nie mogę zrobić bo windowas ciągle robi refresza pulpitu )

pozdrawiam

antraX-cdt

antrax_cdt - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

sdar oki przepraszam nie przeczytałem zasad bo sprawa jest paląca

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 14:22

czyżby nikt nie znal odpowiedzi na moj problem ??

masz nastawione bootowanie z płyty w biośie ?? najpierw musisz zrobic format dysku na którym masz viste z poziomu jej instalacj jest taka opcja nastepnie wyjść z jej instalacj wyjąc płytke z vista włożyć płyte z xp zrestartować komputer i powino działać

A płytka Windows oryginalna?

Możesz usunąć ten plik z Pulpitu (ścieżka do Pulpitu: Użytkownicy > nazwa uzyt > Pulpit).

Stamtąd powinno się już normalnie usunąć.

PS. Próbowałeś Przywracania systemu?

nic nie mogę zrobić bo zanim cos kliknę na pulpicie to już się refreszuje w trybie awaryjnym jest to samo. płyta z windowsem jest orginalna.

antrax_cdt - byłeś o coś proszony. Kolejnej prośby nie będzie.

przepraszam już zmieniam posty

A nie masz jakiegoś przycisku wciśniętego?

Może to jakiś syf, zapodaj loga z HJT.

A do folderu możesz przecież wejść z menu start.

Wciśnij Alt+Ctrl+Del, tam Menadżer zadań i metoda prób i błędów wyłączaj kolejno procesy.

tylko ze ja mam ten plik na pulpicie

Do plików, które są na pulpicie, można także dostać się przez Eksplorator, więc skoro możesz odpalić menu Start, a stamtąd Eksplorator Windows, to w czym problem? Ścieżkę podałem we wcześniejszym poście.

PS. Wiesz może skąd to game.dat pochodzi? Może masz jakieś gry zainstalowane?

link do programu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=730&t=55

chaker.zbw: przecież napisałem Ci ze nie moge nic zrobić nic nacisnąć więc jak mam wcisnąć przycisk start ??

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 21:44

a właśnie jaka jest komęda w dosie do usowania plików ( a w ogóle super by było jak by ktoś napisał całą ścieżke do usunięcia pliku z pulpitu )

To pisz czytelniej :mrgreen:

W wierszu poleceń:

del c:\users\***\Desktop\game.dat

*** - nazwa użytkownika

A poza tym, patrzałeś to:

??