Problem z instalacją xp na nt

Witojcie, mam taki problem. Otóż mam kopię systemu windows xp, niestety nie jest ona bootowalna. Chciałem zainstalować xp’ka z poziomu sytemu nt workstation 4.0, ale po kliknięciu zainstaluj system windows xp nic się nie dzieje. Płytka jest dobra bo na innym kompie się instaluje bez problemu. Proszę o szybką pomoc ![-o<

a jak się instaluje na innym komputerze działa bootowanie

Nie, na płycie są tylko pliki niezbędne do instalacji. Ja tą płytkę robiłem bez opcji bootowania. Jest przeznaczona do instalacji z poziomu zainstalowanego wcześniej systemu. Btw. jak podłączam pendrive z linuxem też go system nie widzi :expressionless:

Nie chce mi się szukać, ale jeśli dobrze pamiętam, to upgrade NT->XP jest możliwy tylko dla Windows XP Proffesional, a instalacja uruchamiana z poziomu systemu wymaga dodatkowo wersji “Upgrade” systemu docelowego i zainstalowanego SP5 po stronie NT.

No dobra, a jeżeli zainstaluje wind 98, to z poziomu systemu instalne sobie xp’eka?

a nie lepiej pożyczyć działającego xp

bo będziesz musiał i tak zostawić win98 bo inaczej xp ci nie będzie startował

zawsze możesz dodać bootowanie programem nlite tylko wtedy nagrywasz całą płytę od nowa

tu masz poradnik

A jest sposób, na zrobienie bootowalnego pena z linuxem? Tzn. wkładam pena i bootuje. I od razu bym sobie ubuntu zainstalował. Da się tak?

przed chwilą popatrzyłem i w obrazie ubuntu niebiańska nimfa jest usb creator więc chyba się da

o i jeszcze na stronie jest napisane że tak

http://ubuntu.pl/pobierz.php

Gdy wykonuję dwuklik na usb creator exe. to mi wystakuje Error not found phyton26.dll. Pobrałem ten plik ale nie wiem gdzie go umieścić :x

a na jakim systemie teraz robisz

w c:/windows/tutaj

albo w C:/windows/system32

Na Windows xp pro. Linuxa, chcę zainstalować na zupełnie innym kompie :slight_smile:

Dodane 24.08.2011 (Śr) 22:07

Zdjęcie błędu, plik wrzuciłem i tu i tu, i razem w dwóch miejscach nadal ten błąd.

error.jpg

użyj tego

http://unetbootin.sourceforge.net/

Dzięki, już wszystko działa :wink: