Problem z instalacją XP - nie można skopiować pliku

Kolega poprosił mnie, żeby zrobić mu reinstal systemów, tak systemów bo miał ich dwa XP i Vistę. Od jakiegoś czasu oba te systemy po odpaleniu resetowały kompa. Sformatowałem więc obie partycje na których były systemy, utworzyłem nowe i zacząłem instalować Windowsa XP. Wszystko było ładnie tylko podczas gdy instalator po formatowaniu kopiował pliki wyświetlił komunikat, że nie można skopiować pliku Shell32.dll. Poradziłem się znajomego informatyka, a on kazał mi sformatować cały dysk mówiąc, że po Viście czasem tak jest i trzeba zrobić format całego twardziela. jednak i to nie pomogło. zawsze w tym samym momencie (nawet przy instalacji z innego nośnika) wyrzuca mi ten komunikat z tym, że nie zawsze chodzi o plik Shell32.dll. Spróbowałem więc zainstalować Vistę, ale i tak nic z tego bo podczas kopiowania plików wyskakuje blue screen. Nie wiem w końcu co to może być. Pewnie dysk został uszkodzony albo coś innego złego się stało.

Proszę was o pomoc bo chcę się upewnić tak dla własnej świadomości na przyszłość.

Może płyta jest porysowana ?

Są dwie możliwości,albo nośniki z systemem są ubrudzone lub porysowane,lub dysk twardy jest uszkodzony (bad sectors)

No właśnie nie jest porysowana, ale na wszelki wypadek zacząłem instalację z płytki która pożyczyłem od kolegi i to samo było. Z resztą Vista też się przecież nie chce zainstalować.

Najprawdopodobniej dysk twardy uszkodzony.

Jaki rodzaj formatowania wybierasz ?

Sformatuj w trybie wolnym. Nie wybieraj “szybkie”.

hahaha.gif

A gdzie można to przetestować tzn sprawdzić co konkretnie jest zwalone?

Jeżeli komputer poisada więcej niż jedna kość pamięci RAM, to wyjmij jedną i sprawdź, czy problem nadal występuje.

To samo zrób z drugą.

Ewentualnie przetestuj pamięć programem Memtest.

Wypakuj pobrane archiwum programu, plik w formacie ISO wypal na płycie, w programie do nagrywania używając opcji: Nagraj obraz na płytę. Uruchom ponownie komputer z płytą w napędzie. Jeżeli w BIOS-ie ustawione jest bootowanie z napędu CD/DVD, to rozpocznie się test pamięci RAM.

Ja jednak stawiałbym na dysk twardy.

Jeżeli masz możliwość, to podłącz dysk do innego komputera i spróbuj tam zainstalować system. Ewentualnie wykluczy to problem z dyskiem twardym, jeżeli instalacja przebiegnie bez problemu.

podaj kod błędu tego bluescreena.

Nie pamiętam dokładnie ale coś takiego kumpel mi napisał:

Podpis problemu

Nazwa zdarzenia problemu: bluescreen

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BC Code: a

BC P1: 7266744E

BCP2: 00000002

BC P3: 00000001

BC P4: 81FA4E89

Coś takiego było.