Problem z instalacją XP obok Win 7

Witam

posiadam Windows 7 zainstalowany na partycji C…w biosie zmieniłem AHCI na IDE włożyłem płytkę z XP ,instalator rozpoczyna wczytywanie sterowników itp. formatuje partycje D na którym chce mieć XP,instalator kopiuje sterowniki itp. po wgraniu jest restart kompa i tu jest problem! !!

moja plyta glowna to Gigabyte GA-880GM-UD2H

Proszę pomóżcie!!

w bios’ie zrób restore to default settings, jak dograłeś sterowniki SATA do płyty systemowej to nie trzeba nic w BIOS’ie zmieniać

tytko ze jak zmienię na AHCI to ni wyczytuje mi boot cd

aby płyta zabootowała zmienia sie kolejnośc bootowania a nie tryb pracy dysku … zrób restore zobaczymy co będzie

Zasada jest taka, że Win XP należy instalować przed Win 7, nie odwrotnie.

Roboatv ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

resetowałem bios… i nadal to samo ! nie idzie dalej instalacja a gdy przełączyłem na AHCI to nie wyczytuje płyty i widzi 3 systemy XP które próbowałem instalować po przednio.gdy wybiore jeden z nich to wyskakuje niebieskie tlo i pisze błąd

0x000007b (0xf7872524,0xc0000034,0x00000000)

ściągnij zintegruj z płytą nagraj gotowy system, sterowniki sata do dyskow z hp’ka ale w innych sata dyskach również dziala bo na roznych lapkach instalowałem

link : http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … ob-51521-1