Problem z instalacją XP - oprogramowanie nie przeszło testów


(Arko2122) #1

problem z instalacja win xp

screen :

forum.pcformat.pl/attachment.php?aid=43261


(StarterX4) #2

z czego instalowany był XP? z płyty czy z pendrive? i bez informacji o twoim sprzęcie będzie nam trudno tobie pomóc.


#3

arko212 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(system) #4

http://forum.pcformat.pl/attachment.php?aid=43261

Czy aby na pewno ten system jest legalny lub może mocno “przerabiany”?


(Arko2122) #5

płyta oryginalna win xp pro :wink: co mam napisać o sprzęcie

Dodane 23.10.2013 (Śr) 12:13

areh dobrze poprawiony post ?

Dodane 24.10.2013 (Cz) 18:52

thx za pomoc -,- forum które nie pomaga ;(


(StarterX4) #6

spróbuj jeszcze raz zainstalować…


(Bogdan_G) #7

Skoro masz oryginalny system na płycie i pokazuje, że nie przechodzi testów zgodności, to wina jest w tym, że XP ten co był, musiał mieć coś “uwalone”, skoro nie można prawidłowo zainstalować systemu. Ile razy będziesz robił reinstalację na jednej partycji, tyle razy informacja o tym błędzie nie zginie. Nawet niektóre wirusy o tym wiedzą. Po formacie czasem ludzie się skarżą, że problem nie znikł. Jedyny sposób, to “czysta” instalacja, czyli formatowanie całego dysku, ponowne utworzenie partycji C, D, zainstalowanie XP na domyślnej C. Nawet przed rozpoczęciem czystej instalacji, trzeba zresetować bios, przez wyjęcie baterii CMOS np na 20 minut, bo i w biosie też może być jakaś informacja o zmianach statusu systemu.

No i jak Ci wymyślić pomoc, skoro nic nie wiadomo, co przyczyniło się do “konieczności” zainstalowania XP Pro? Po instalacji na jednej partycji, zostają pozostałości .old po poprzedniej instalacji i pewne systemowe informacje. Tak się dzieje, że np po skończeniu się okresu trial, oprogramowanie zostaje zablokowanie i wyrzuci błąd nie pozwalający na instalację. Tak też jest z zablokowanymi systemami. Będzie oryginalny system, to czystą instalację zrobisz, zaś oryginalnym systemem na płycie, nie zrobisz nakładki na zepsuty system mający problem z testem zgodności, bo rozumiem, że do oryginału, ten test zgodności nie może się przyczepić.