Problem z Instalacją XP Pro na Lenovo 3000 N100

Witam!!

Mam problem z instalacją Windowsa XP Professional na Notebooku Lenovo 3000 N100.

Preinstalowanym systemem na tym lapie jest Windows Vista Business…

Gdy chce zainstalować Xp po załadowaniu sterowników wyskakuje bluescreen z takim oto komunikatem:

Pojawił się i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wylecz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie, przesłanianie. Jeżeli do usunięcia lub wyleczenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcje - Tryb awaryjny

Infotmacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007E (0x0000005, 0xF75DD0BF, 0xF7A29208, 0xF7A28f08)

*** pci.sys - Address F7DD0BF base at F75D6—, DateStamp 3b7d855c

Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną?? Albo jakie jest rozwiązanie tego problemu…

Z góry dzięki wszystkim za pomoc…

Xp instalujesz na czystej partycji ??

Jest zainstalowana Vista…

Wkładam płytkę z XP SP2 Pro z której uruchamiam komputer…

po załadowaniu do pamięci driverów zamiast planszy z umową licencyjną dostaje screen jak wyżej

spróbuj instalacji na czystej partycji

A jak moge wyczyscic partycje??

jak chcesz miec viste i xp-ka to musisz najpierw zainstalować xp-ka a później viste i na osobnej partycji musi być każdy inny system

Chce mieć tylko XP!!

NP.

Gparted uruchamiany z płyty CD:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1738

Obraz ISO należy wypalić na CD.

Z niej bootujesz, a następnie formatujesz partycje systemową, po restarcie odpalsz instalkę win XP.

OK będę próbował…

Złączono Posta : 15.05.2007 (Wto) 14:33

Na czystym dysku też nie można zainstalować Xp…

Błąd ten sam co przedtem…

A może to wina jakiegoś drivera który się ładuje??

Może trzeba zainstalować niestanadardowy( inny niż na płycie z windowsem) sterownik??

Ma ktoś jakiś pomysł?

Problem jest z sterownikiem dysku twardego (SATA). Musisz znalesc sterownik do dysku. I tu zaczyna sie problem poniewaz XP instaluje dodatkowe sterowniki tylko z dyskietki:). Mozesz urzyc stacji dolanczanej na usb albo wgrac sterownik na plytke instalacyjna przy pomocy progaramu ‘nlite’. Powodzenia.

tomak dzięki za podpowiedź !!

Na pewno to zrobie o ile znajde sterownik do dysku…

Szukam juz 2 godziny i na razie bez rezultatów :frowning:

Czytam i czytam…, wydaje się, że jeśli to nowy Laptop, to nie ma problemów z dyskami SATA, kontroler je przeczyta bez dyskietki (chyba?). Problem może być inny - próbujesz instalować XP bez SP2 (?), wówczas zawsze będzie konflikt z kartą PCI Express, którą CHYBA masz. JEDYNYM rozwiązaniem jest instalacja XP z integrowanym SP2, inaczej nie pójdzie. Może o to chodzi?? Inną sprawą jest zdjęcie partycji, którą zrobiła Vista (jeśli była robiona w Viście) - tu czasem też są problemy, trzeba się jej pozbyć, by XP działał normalnie.

Tak, to jest nowy Laptop

Mam Windowsa XP ze zintegrowanym SP2

Robiłem pod Vistą i nie działało.

Zrobiłem pod Gparted - też nie działa!!

To nie chodzi o sp2. Chodzi o sterownik. Po prostu przy instalacji systemu wciskamy f6 i ladujeny sterownik z dyskietki jezeli ja posiadamy, moze byc stacja pod usb. Co jeszcze ciekawsze starowniki zostana wykryte z np. pendriva, cdromu, itp. ale sie nie zaladuja(kto w to nie wierzy niech wpis ze w google “instalacja xp prof. laptop sata” . Najlepiej zrobic to przy pomocy nlite. Co do problemów to sa z dyskami SATA na win XP przy instalacji (co ciekawe takich problemów nie ma podobno z win98). Mr_Mischievous tez prubowalem szukac sterownika ale za malo podales danych bo z tego co widzialem to jest duzo odmian ‘Lenovo 3000 N100’. Jezeli nie znajdziesz stera to poszukaj u producenta dysku twardego(zobacz na obudowie, fakturze, pudelku, gdzie kolwiek:)) pozdrawiam

Złączono Posta : 15.05.2007 (Wto) 22:47

To nie chodzi o sp2. Chodzi o sterownik. Po prostu przy instalacji systemu wciskamy f6 i ladujeny sterownik z dyskietki jezeli ja posiadamy, moze byc stacja pod usb. Co jeszcze ciekawsze starowniki zostana wykryte z np. pendriva, cdromu, itp. ale sie nie zaladuja(kto w to nie wierzy niech wpis ze w google “instalacja xp prof. laptop sata” . Najlepiej zrobic to przy pomocy nlite. Co do problemów to sa z dyskami SATA na win XP przy instalacji (co ciekawe takich problemów nie ma podobno z win98). Mr_Mischievous tez prubowalem szukac sterownika ale za malo podales danych bo z tego co widzialem to jest duzo odmian ‘Lenovo 3000 N100’. Jezeli nie znajdziesz stera to poszukaj u producenta dysku twardego(zobacz na obudowie, fakturze, pudelku, gdzie kolwiek:)) pozdrawiam

Złączono Posta : 15.05.2007 (Wto) 23:00

Moze byc jeszcze opcja w biosie ktora ustawia dysk sata na niby ata(albo jakis tak:)). Ale nie pamietam jak sie nazywa.

Wielkie dzięki tomak za fatyge…

jutro jeszcze spróbuje coś znaleźć…

Zrobie tak jak mówisz nLite…

A co do modelu tego lapa to jest Lenovo 3000 N100 Typ: 0768 a model podam jutro rano…

Na stronie producenta nie ma sterowników do dysku…

Zobacze producenta dysku i może tam będą jakieś stery…

Dzisiaj wiem tylko że to jest 80 GB SATA 5400 RPM… producenta poszukam i podam jutro…

Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc…

Złączono Posta : 16.05.2007 (Sro) 8:16

Jest to Laptop Lenovo 3000 N100 Typ:0768-FHG

W środku jest dysk HITACHI 80GB Model: HTS541080G9SA00; Sata 5400 RPM

Witam

Tu masz opisany problem: http://www.hitachigst.com/hddt/knowtree … enDocument

A tu masz kreatory dyskietek: http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm

Oczywiscie nie masz stacji dyskow na laptopie wiec uruchom kreator na kompie co ja posiada a nastepnie przy pomocy nlite dograj sterowniki z dyskietki na CDroma.

Powodzenia

Pozdrawiam

Tu masz stery SATA:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … 135&mode=3

Miałem ten sam problem tylko, że z HP Pavilionem. Rzeczywiście tu chodzi o dysk SATA. Instalacja Xp nie obsługuje tych dysków. Ja rozwiązałem ten problem zmieniając w biosie SATA na Distabled. Poszukaj u siebie tej opcji.

Dzięki wszystkim za poświęcenie czasu i pomoc…

Ja znalazłem inne rozwiązanie…

Spróbowałem zainstalować XP Prof z innej płyty (nowszej)… poszło bez problemu…

Widocznie microsoft obczaił że ma do bani stery i w nowszych wydaniach poprawił je…

Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJĘ !!

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 8:28

PS: Teraz mam inny problem…

Zainstalowałem XP z innej płyty i gdy zadzwoniłem do Microsoft żeby zrobić Downgrade z Visty na tego nieszczęsnego Xp-ka; powiedzieli mi, że nie da sie zarejestrować ponieważ XP musi być zainstalowany z płyty do której był dołączony klucz a nie jak ja zrobiłem (inna płyta inny klucz)…

:?

kurde no troche dziwna sprawa , jak masz mozliwosc to przenies pliki z laptopa te wazne na innego kompa lub inny dysk i sformatuj ten dysk GParted ’ em http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1738

i na świeżo sformatowanej partycji instalujesz xp - ka

w Gparted usuń partycje wszystkie a jak załadujesz instalke xp - ka to tam juz mzoesz formata zorbic