Problem z instalacją xp sp2

(Pawfie68) #1

Witam!

Mam problem z instalacą windows xp sp2. Kopiowanie plików przebiega ok ale po restarcie i instalacji urządzeń następuje problem z instalacją sieci. Pasek instalacji zatrzymuje się na drugiej literze n w słowie instalowaniei tak sobie stoi od 9h. karte sieciową mam zintedrowaną z płytą p4vxasd2+. W biosie niema opcji odłączenia karty sieciowej. Do kompa niema podpiętych kabli sieciowych ani modemów. A i dyske też formatowałem i nic. Dysk hdd ma 80gb , procek 1,6 pentium 4.

Pomocy!! [-o<

(Jestem nowy na forum więc jeśli żle zamieściłem posta proszę o przeniesienie.)

(karllodprogramy) #2

nie pamiętam ale chyba tam jest możliwość albo pominięcia albo ustawienia standardowych ustawień, musisz sprawdzić na którychś powinno pójść, jak nie to możesz mieć zwaloną płytę instalacyjną win xp

(eyeti) #3

Posiadasz oryginalną płytkę i cd-key? :slight_smile:

(hevet) #4

Jednak masz możliwość wyłączenia karty sieciowej w biosie. W biosie wejdź w opcje "FEATURES SETUP", przestaw OnBoard LAN na Disabled.

(Pawfie68) #5

Próbuję już z drógiej płytki i jest tak samo. :frowning:

no i w biosie niema onboard lan.

(karllodprogramy) #6

zrób tak jak pisze: hevet

spróbuj zainstalować, jak się zainstaluje i będziesz miał działający system, to wtedy włącz ją, jak będą jakieś problemy to chyba pozostaje ci ja wyłączyć w biosie i kupić sobie na pci....

-- Dodane 05.07.2009 (N) 12:04 --

musisz mieć jeśli to jest zintegrowana karta sieciowa to musi być...

-- Dodane 05.07.2009 (N) 12:06 --

może trochę inaczej się nazywać ale weź książeczkę co dostałeś do płyty głównej (jak nie masz to zajrzyj na stronkę producenta i tam powinieneś znaleźć) i popatrz dobrze każdą opcję biosu

(Pawfie68) #7

Czy to morze być ethernet device??

(hevet) #8

W instrukcji do Twojej płyty głównej widoczna jest ta opcja, więc musisz ją mieć.

(karllodprogramy) #9

widzę ze nie szukałeś w ogóle, a było zajrzeć wszędzie...

np:

POWER MANAGMENT

i

poweron by onchip lan

(Pawfie68) #10

Zaraz zobaczymy na ethernet device disable.

A później na poweron onchip lan .

-- Dodane 05.07.2009 (N) 12:34 --

w power management setup mam' lan/ ring power on' na disable

-- Dodane 05.07.2009 (N) 12:36 --

ethernet device po wyjściu z biosu i zapisaniu ustawień

przestawia się automatycznie na enable??

-- Dodane 05.07.2009 (N) 12:40 --

W poweron managment niemam poweron by onchip lan

na enable mam tylko 'power managment' i 'acpi awarde' o/s mam na yes

-- Dodane 05.07.2009 (N) 12:54 --

Udało sie dzięki wszystkim wypowiadającym się na ten temat.

Dla tych którzy będą mieli ten problem do oporu zmieniać w biosie ethernet device na disable mi trzeba było 8x to zmieniać aż w końcu zaskoczyło.

Pozdrawiam i wielkie dzięki Lepperos.