Problem z instalacją xp

Witam, mam taki problem, po formacie z 98se wkładam płytke z xp (orginalną) przestawiam w biosie na cd-rom, wszystko leci do momentu w którym pokazuje mi sie biała kropka w górnym lewym rogu i tyle… komputer sie wiesza, dodam że kiedyś miałem inną płyte główną i jakoś sie zainstalował, pomimo że wtedy komputer miał mniej ramu, gorszą karte graficzną i mniejszy dysk twardy… Próbowałem instalować na samym dysku u kumpla, zainstalował się, ale u mnie przy ruszaniu nadal była ta kropka…

Mój komputer to:

-800 celeron

-288 ram

  • radeon 9200 se 128mb

  • dysk 40gb jakiś tam samsung…

Wg. mnie to problem z biosem płyty głównej, jednak padł mi napęd dyskietek i jest problem z aktualizacją przez fdd… Może mi ktoś pomóc? jeżeli to wina biosu to prosze mi napisać jak to zrobić w bezpieczny sposób, i jeżeli to możliwe z obejściem stacji dyskietek bo nie mam możliwośc nawet od nikogo takowej pożyczyć…

pozdrawiam i dziękuje za pomoc :slight_smile:

malzyk może dysk padł?

Podaj PEŁEN konfig kompa, wtedy można będzie szukać przyczyny.

BTW: Spróbuj czy da sie zaistalować 98SE.

To nie wina dysku, sformatowalem go i zainstalowalem xp na innym komputerze, u kolegi dzialalo a u mnie byla ta biala kropka… Ja caly czas korzystam z 98se z service packiem i wszystko ok, meczy mnie tylko szukanie programow pod 98, najwyzszy czas dac szanse xp. Ja nadal utrzymuje ze to wina biosu… Nie wiem tylko jak sprawdzic jaka mam plyte glowna, na pewno jakas starsza via. Sdrr’y, agp x1 i te sprawy :slight_smile:

Everesta użyj

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184

Wklejam cały raport sporządzony everestem:

wszystko jest tam napisane

czegoś jeszcze nie wiesz?

P.S. obejmij ten raport znacznikami CODE lub QUOTE bo oczy bolą jak się to czyta

Na temat konfiguracji mojego kopmutera to ja wiem wszystko (bo to jest opisane w raporcie i tego chcieliście) ale nadalnie wiem ocochodzi z tą kropką. Dzisiaj sie zabiore do flshowania płyty, może mi ktoś tylko napisać skąd pobrać program fo fhlashowania,jaki to program ma być i jaki bios? no i najważniejsze, czy moge obejść napęd fdd przy flashowaniu?