Problem z instalacja XP

Witam mam następujący problem z instalacja OS na laptopie. Próbuje zainstalować win Xp home na laptopie Asus A9RP ( 1,6 Celeron, 512 ram, 60 GB HDD, Grafika zintegrowana).Problem polega na tym iż wkładam cd windowsa (oryginalny cd) i po komunikacie “Konfigurator sprawdza …” następuje czarny ekran i nic się nie dzieje, czekałem coś ponad 30minut i dalej nic. Nie wiem dlaczego nie pojawia się niebieski ekran. Próbowałem już chyba wszystkiego włączając w to nagranie Os na inna płytę, zintegrowanie poprawki sp3 do cd, ładowanie ustawień BIOS na optymalne/domyślne, aktualizacji Bios’u do najnowszej wersji. Nie wiem dlaczego ale udało się zainstalować viste ale na tym laptopie po obcięciu na minimum wszystkiego nie chodzi to zbyt pięknie. Ma ktoś może jakieś sugestie dlaczego nie można zainstalować XP ??

chodzi zapewne o brak sterowników do kontrolera dysków SATA

Nie wiem czy ten dysk to SATA ale jak wyjaśnić dlaczego przedtem parokrotnie zainstalowała się XP bez problemu a teraz robi takie cyrki. Jeśli faktyczne to jest wina SATA to jak zainstalować te sterowniki skoro nie mogę dojść do 1 ekranu niebieskiego tam gdzie instaluje się sterowniki do dysków ??

spróbuj w BIOS ewentualnie ustawić wykrywanie SATA jako IDE