Problem z Instalacją XP

Witam tak jak w temacie. Podczas instalacji wyskakuje mi niebieski ekran z szarym paskiem na dole ekranu w ktory powinny sie ładować sterowniki SCI/RAID do instalacji Windows, i właśnie z tym mam problem ponieważ nic sie nie ładuje i i cały czas jest pokazany ten niebieski ekran. Oczywiście chce dodać że przeszukałem google i fora i nic na ten temat nie znalazłem. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś był w stanie mi pomóc :slight_smile:

podaj więcej danych:

konfigurację komputera i wersję systemu

Procesor : AMD Athlon 1333 Mhz

Pamięć 256 Mb

Grafika: GeForce 2MX 400 64 Mb

Dysk: Segate Baracuda 40 GB

Płyta Główna: Shuttle AK31

System Operacyjny: Windows Xp Home Edition SP2

nie powinien potrzebować żadnych dodatkowych sterowników

jesteś pewien że płyta nie jest porysowana zadrapana??

Płyta jest czyściutka i orginalna, kiedys sie instalowało bez problemów a teraz niestety z problemami a moze to wina biosu???

a może czytnik CD jest zabrudzony??

masz inny dla sprawdzenia??

może też coś z dyskiem

BIOS możesz zresetować ale to mało prawdopodobne by coś pomogło

sprawdź czy wchodzi coś innego, np. linux. jak tak, to znaczy, że masz to samo co ja - w kompie były zainstalowane sterowniki do visty, linuxa - do wszystkiego tylko nie do xp. mam wrażenie że windows chce zmusić tym sposobem ludzi do kupowania visty

Tylko że to jest stary komputer i swoje lata już ma, nigdy na nim visty nie bylo. Co do napędu to juz sprawdzałem na innym i tez nie pomogło :frowning: ale jeszcze sprobuje pobawic sie z biosem moze wkoncu cos ruszy. Ale moim skromnym zdaniem to bedzie wina płyty głównej i twardziela poniewaz dysk juz raz byl w naprawie a płyta główna juz od jakiegos czasu mi szfankuje.

tak jak napisał Minuena sprawdź czy ruszy jakiś linuks jak możesz to zainstaluj a jak nie to spróbuj odpalić jakąś dystrybucję Live

Np. z tąd możesz pobrać linuxa live cd: http://ubuntu.pl/pobierz.php Spróbuj też otworzyć kompa, podłączać wszystkie przewody od zaslilacza i podłączyć je od nowa… Może się wydawać absursalne to co piszę, ale właśnie mój kolega nie mógł zainstalować windy i właśnie odłączenie i podłączenie wszystkich przewodów od zasilacza poskutkowało…

ok sprobuje :slight_smile:

Dodane 26.03.2009 (Cz) 20:01

a więc sprawa jest taka nic sie nie dzieje jak probuje odpalic LINUXA :frowning: płytke mi odpala a jak włączam zeby odpalil bez instalacji czy co kolwiek to sie zawiesza i nawet nie da sie przełączyc miedzy opcjami cos mi sie wydaje ze bede musial zainwestowac w plyte glowna i dysk :frowning: