Problem z instalacją xp

Witam

Mam nowego laptopa i na całym dysku zainstalowany jest ubuntu a ja chce xp ponieważ nie znam linuxa. Podczas instalacji xp zanim dojdzie do formatowania wyskakuje niebieski ekran. Podejrzewam, że ma to związek z systemem plików. Jak najlepiej sformatować dysk na ntfs aby zainstalować xp bez wyjmowania dysku z laptopa?

Znowu sie powtórze ale polecam Hiren’s CD. Bootowalna plytka z cala masá softu w tym równiez z kilkoma programami do partycjonowania dysków. :slight_smile:

pobierasz program Gparted, nagrywasz go na płytkę i formatujesz partycje na ntfs

postępujesz podobnie jak to pokazano na demonstracji: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … temu+Linux

Przede wszystkim jaka wersja XP, czysty XP czy z jakimś ServicePackiem? Jaki rodzaj dysku w laptopie? ATA, SATA inny? Jeśli masz dysk SATA i XP bez SP2 to brak Ci sterowników do obsługi dysku SATA/SCSI stąd instalacja kończy się niepowodzeniem.

Pozdrawiam!

Format i zmiana systemu plików na ntfs nie pomógł.

Windows jest z sp2 a komputer to Toshiba Satellite L300-1F9

Szczegółowe dane http://ce.computers.toshiba-europe.com/ … hop/false/

Gość ze sklepy powiedział, że xp nie da się na niego wgrać, że trzeba viste.

Dlaczego i czy to prawda?

Prawdopodobnie chodzi tu o sterowniki dysku SATA. Zintegruj je z płytą instalacyjną XP http://forum.instalki.pl/viewtopic.php?f=43&t=14012/

A spróbuj jeszcze zmienić w BIOSie ustawienie SATA z AHCI na IDE.

Pozdrawiam!

Witam

Rzeczywiście chodziło o sterowniki sata. Gdy w biosie zmieniełem z AHCI na Compabiliti (innej opcji nie było) instalacja dochodziła do restartu i wyskakiwał błąd, więc zgodnie z instrukcją ze strony http://forum.instalki.pl/viewtopic.php?f=43&t=14012/ w nLite dorzuciłem odpowiednie sterowniki do płyty windowsa i dalej poszło wszystko tak jak powinno czyli problem rozwiązany:)

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam:)