Problem z instalacją XP

Kupiłem sobie nowy komputer, i chciałem zainstalować XP, i wszystko by było ok, gdy podczas instalacji komputer się wyłącza. Mianowicie podczas drugiego kroku, gdzie skopiowane pliki powinny załadować instalację…Nie mam pojęcia co jest, zawsze tak instalowałem i było ok

Hej,

Rozumiem, że skoro komputer nowy, to dysk na pewno SATA. A jeśli tak, to czy masz zintegrowane z płytką instalacyjną sterowniki do kontrolera SATA?? Domyślnie instalka Windows XP nie posiada ich.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No właśnie nie wiem jak je wgrać, nigdy nie wgrywałem, płytę od płyty głównej mam. Nie mam pojęcia czy zintegrowane windowsa kupowałem osobno

Gdyby to był dysk SATA, to już na początku instalator wyświetliłby komunikat, że w komputerze nie znaleziono dysku. A tu pliki są kopiowane. Podejrzewam błędne ustawienie BIOS-u. Ustaw wszystko na DEFAULT.

Ustawiłem i nic… problem nadal występuje.

A jak włączasz kompa po tym wyłączeniu i ustawiasz bootowanie na HDD to też następuje samoistne wyłączenie komputera?

po ustawieniu HDD też występuje problem…

Wykonałeś kolejną próbę sformatowania dysku i instalacje systemu ?

Może przed tym spróbuj zresetować BIOS.Jeżeli masz jakiś inny dysk to go podłącz i zobaczymy czy na nim ruszy instalacja.

PS.

Mój znajomy miał kiedyś taki sam problem i występował tylko przy instalacji Windows XP , a jak instalował Vistę czy Siódemkę to ten problem nie występował , temat jego był ciągnięty miesiącami na jednym z forum komputerowym i nie został rozwiązany , były różne domysły a zwłaszcza to że procesor ulega przegrzaniu , ale on wymieniał chłodzenia na na prawdę porządne i to i tak nie pomagało.

po skopiowaniu plików komp się resetuj to normalne

zrób tak po skopiowaniu wyciągnij na chwile płytę i powiedz czy instalator idzie dalej

Przecież napisał że nie idzie i występuje dalej problem , poza tym u niego się komp wyłącza a nie restartuje.

popuri , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hej,

Przecież pisałem, że domyślnie w Windows’ie XP ich nie ma i trzeba samemu przygotować płytkę. Jak to zrobić, pomoże artykuł Instalacja Windows XP na dyskach SATA.

Zależy - niekiedy pliki niby są kopiowane, ale system tak naprawdę dysku nie widzi, więc po restarcie można instalację zaczynać od początku.

:arrow: Sprawdź w ustawieniach BIOS’u, w jakim trybie pracuje dysk: jako ATA czy SATA/AHCI.

Komputer się wyłącza czy restartuje?? Jeśli to pierwsze, proponuję sprawdzić zasilacz - przede wszystkim czy działa wentylator. Jeśli masz możliwość zmierz także podstawowe napięcia miernikiem cyfrowym i podaj wartości na forum oraz dokładną nazwę i model zasilacza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podejrzewam przegrzewanie się CPU. Sprawdź wartość temperatury w BIOS-ie :slight_smile: