Problem z instalacją XP

(Popuri) #1

Kupiłem sobie nowy komputer, i chciałem zainstalować XP, i wszystko by było ok, gdy podczas instalacji komputer się wyłącza. Mianowicie podczas drugiego kroku, gdzie skopiowane pliki powinny załadować instalację...Nie mam pojęcia co jest, zawsze tak instalowałem i było ok

(Dimatheus) #2

Hej,

Rozumiem, że skoro komputer nowy, to dysk na pewno SATA. A jeśli tak, to czy masz zintegrowane z płytką instalacyjną sterowniki do kontrolera SATA?? Domyślnie instalka Windows XP nie posiada ich.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Popuri) #3

No właśnie nie wiem jak je wgrać, nigdy nie wgrywałem, płytę od płyty głównej mam. Nie mam pojęcia czy zintegrowane windowsa kupowałem osobno

(Adam Bialek) #4

Gdyby to był dysk SATA, to już na początku instalator wyświetliłby komunikat, że w komputerze nie znaleziono dysku. A tu pliki są kopiowane. Podejrzewam błędne ustawienie BIOS-u. Ustaw wszystko na DEFAULT.

(Popuri) #5

Ustawiłem i nic.. problem nadal występuje.

(Kuczkowiak) #6

A jak włączasz kompa po tym wyłączeniu i ustawiasz bootowanie na HDD to też następuje samoistne wyłączenie komputera?

(Popuri) #7

po ustawieniu HDD też występuje problem..

(Kuczkowiak) #8

Wykonałeś kolejną próbę sformatowania dysku i instalacje systemu ?

Może przed tym spróbuj zresetować BIOS.Jeżeli masz jakiś inny dysk to go podłącz i zobaczymy czy na nim ruszy instalacja.

PS.

Mój znajomy miał kiedyś taki sam problem i występował tylko przy instalacji Windows XP , a jak instalował Vistę czy Siódemkę to ten problem nie występował , temat jego był ciągnięty miesiącami na jednym z forum komputerowym i nie został rozwiązany , były różne domysły a zwłaszcza to że procesor ulega przegrzaniu , ale on wymieniał chłodzenia na na prawdę porządne i to i tak nie pomagało.

(pawcio1212) #9

po skopiowaniu plików komp się resetuj to normalne

zrób tak po skopiowaniu wyciągnij na chwile płytę i powiedz czy instalator idzie dalej

(Kuczkowiak) #10

Przecież napisał że nie idzie i występuje dalej problem , poza tym u niego się komp wyłącza a nie restartuje.

popuri , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Dimatheus) #12

Hej,

Przecież pisałem, że domyślnie w Windows'ie XP ich nie ma i trzeba samemu przygotować płytkę. Jak to zrobić, pomoże artykuł Instalacja Windows XP na dyskach SATA.

Zależy - niekiedy pliki niby są kopiowane, ale system tak naprawdę dysku nie widzi, więc po restarcie można instalację zaczynać od początku.

:arrow: Sprawdź w ustawieniach BIOS'u, w jakim trybie pracuje dysk: jako ATA czy SATA/AHCI.

Komputer się wyłącza czy restartuje?? Jeśli to pierwsze, proponuję sprawdzić zasilacz - przede wszystkim czy działa wentylator. Jeśli masz możliwość zmierz także podstawowe napięcia miernikiem cyfrowym i podaj wartości na forum oraz dokładną nazwę i model zasilacza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(FadeMind) #13

Podejrzewam przegrzewanie się CPU. Sprawdź wartość temperatury w BIOS-ie :slight_smile: