Problem z instalacja zabbixa na Ubuntu

Hej, nie mogę sobie poradzić z instalacją zabbixa na Ubuntu (linux postawiony na wirtualce 64-bity) zawsze działa procedura instalacji ze strony Download and install Zabbix

a teraz gdy chcę zainstalować zabbixa, zabbixa sypie błędem :

N: Pomijanie pobierania skonfigurowanego pliku „main/binary-amd64/Packages” jako repozytorium „Zabbix Official Repository jammy InRelease” nie obsługuje architektury „amd64”
N: Pomijanie pobranie skonfigurowanego pliku ‘main/binary-i386/Packages’ jako repozytorium ‘Zabbix Official Repository jammy InRelease’ nie obsługuje architektury ‘i386’

Próbuje zainstalować mysql, php, apache też błąd…

root@zabbix:/home/przemo# apt install zabbix-server-mysql zabbix-frontend-php zabbix-apache-conf zabbix-sql-scripts zabbix-agent
Czytanie listy pakietów…
Gotowe drzewo drzewa…
Gotowe budowa informacji o stanie. … Gotowe
E: Nie udało się udało się zintegrować zabbix-apache-conf
E: Nie udało się rozwiązanie zabbix-sql-

Podpowiedzcie coś?

Spróbuj z sudo

Ma chyba sudo su, bo widzę tam root@

Zabbix na wirtualce to taka sztuka dla sztuki

Pokaż repozytoria, instalowane z pakietu ze strony czy dodane ręcznie?

Wszystko pobieram ze strony, no masakra jakaś kiedyś nie było żadnych problemów
już postawiłem z 3 maszyny, próbowałem zwykłego i (arm64) i cały czas te same błedy.
Dlaczego stawianie zabbixa na VM to sztuka dla sztuki? przecież nie monitoruje na nim tego serwera na którym jest postawiony tylko inne urządzenia, trudno stawiać osobną fizyczna maszyne tylko pod zabbixa.

Zobacz czy masz w sources.list dla Zabbix dopisek deb [arch=i386] i/lub deb [arch=amd64]. Usuń to i zobacz czy pójdzie.

Ja akurat Zabbiksa stawiam na Debianach i nie ma z tym nigdy problemu i dlatego właśnie unikam Ubuntu :wink: