Problem z instalacjia wndows 8 bład BCD

(Darius644) #1

witam

dzisiaj chciałem sobie zainstalwac windowsa 8 relase preview ale podczas bootowania instalacji z pendraiva wyskakuje bład:

file: \boot\bcd

error: 0xc000000e

dodam ze ostatnio bawiłem sie linuxami ale usunołem wszystkie linuxy i gruba, potem naprawiałem bcd poleceniami:

bootrec.exe /fixmbr

bootrec.exe /fixboot

bootrec.exe /rebuildbcd

a dzsiaj nawet poleceniem:

bootsect.exe /nt60 all /force /mbr

prubowałem naprawiac bcd programem EasyBCD ale niestety nic nie pomogło moje pomysły sie skonczyły dlatego pisze tutaj i prosze o pomoc.

z góry dzieki i pozdrawiam

jezeli zły dział to sory

(mktos) #2

Miałem tak samo dopóki nie zrobiłem bootowalnego pendrive z użyciem Windows 7 USB/DVD Download Tool.

(Darius644) #3

własnie tym programem zrobiłem bootowalnego pendrive i ten bład mi wywala.

(kuba3351) #4

Mnie nigdy nie zawiódł program WinToFlash, ale tłumaczenie tego programu jest najprawdopodobniej wykonane tłumaczem google, i trzeba uważać co się robi.

(Darius644) #5

według mnie problem nie polega na zle utworzonym bootowalnym pendrivie tylko na jakichs błedach w bcd ktorych nie umiem naprawic

(kuba3351) #6

Jeśli byłby to błąd BCD to nikt by nie zainstalował bo wszyscy ściągamy ten sam obraz i wszyscy używamy tego samego BCD.To nie jest jeszcze finalny produkt i niespodzianki mogą się zdarzyć.Jedyna niespodzianka jaką ja miałem, to po instalacji Win8 DP nie miałem opcji wyboru WinXP który miałem na drugiej partycji ale poradziłem sobie programem EasyBCD

(Darius644) #7

ale tu chodzi o bcd na moim dysku w koncu wywala bład file: \boot\bcd\ error: 0xc000000e

kazdy ma swoje włąsne bcd na swoim dysku

widze z tu nie znajde pomocy skoro nie wiecie co to jest bcd

(kuba3351) #8

Tutaj wiemy co to jest BCD i ja też wiem, tylko zrozum że jak bootujesz z innego nośnika to nie uruchamia Ci się BCD które masz na dysku tylko BCD które jest na nośniku a właściwie w obrazie umieszczonym na nośniku.

(Darius644) #9

no dobra, to teraz zrobiłem bootowalnego pena za pomoca programu WinToFlasch i teraz juz nie wyskakuje bład bcd tylko w lewym górnym rogu jest "j_" i znaczek _ bez przerwy miga czekałem prawie godzine i nic sie nie zadziało

edit

po utworzeniu bootowalnego pena za pomoca ultraiso znów jest bład bcd

chyba sobie daruje tego windowsa 8 bo nawet z poziomu windowsa go nie zainstaluje bo wyskakuje durny komunikat ze mój procesor jest niekompatybilny.

(kuba3351) #10

Tak tylko kwestia, czy zrobiłeś tego pena prawidłowo, bo program jest fatalnie przetłumaczony.Po wejściu w program WinToFlash trzeba wejść w zakładkę dja zaawansowanych a następnie wybrać opcję Transfer WinPe Vista/7 na USB.Wtedy trzeba dać biec, potem wskazujesz pliki źródłowe, musi to być folder w którym są wypakowane pliki z ISO.Potem miejsce docelowe czyli nasz pendrive.Mi się zawsze w ten sposób udawało zainstalować system.

(Darius644) #11

no ja nie brałem opcji WinPe bo o ile wiem to jest to obraz live windowsa no ale zaraz to przetestuje

edit

niestety tez wyskakuje j_ i nic sie nie dzieje

edit2

morze ma jakis zły obraz tego windowsa, sciagałem go ze strony microsoftu i warzy 2 554 228kb

(mktos) #12

Wersja x64 ma 3 515 703 296 bajtów.

MD5:

5901db43f3b3fa155d65f523f76d5d88 *Windows8-ReleasePreview-64bit-English.iso

PS Morze ma zły obraz? Ciekawe jaki mają góry :wink:

(Darius644) #13

ja sciagłem wersjie 32bitowa która ma 2 554 228kb

sciagam jeszcze raz z innej strony i ma rozmiar 2 615 529 472 bajtów

(kuba3351) #14

Ja mam obraz angielskiej 32-bitowej wersji systemu.Obraz na pewno jest prawidłowy bo instalacja systemu się powiodła.

file.php?name=48D37056AE649947345F953C6AB192EF