Problem z instalatorem windows (nie widzi cd-rom)

Witam,

Mój problem rozpoczął się od tego, że nie mogłem uruchomić instalatora winxp z płytki. Z tym sobie poradziłem (uruchomiłem go z dyskietek). Jednak po zainicjowaniu instalatora właśnie z dyskietek wyświetla się ekran. Proszą, że jeżeli chce zainstalować windowsa to mam wcisnąć enter. Zgodnie z tym naciskam enter, a tu wyskakuje mi, że instalator nie może znaleść dysku cd-rom. Jest to o tyle dziwne, że w kompie jest DVD-ROM i CD-ROM. Nie wiem co mam teraz z tym zrobić bo jadyna dostępna opcja to zakończenie instalacji.

Pozdrawiam

wejdź do Biosu, ustaw aby komputer w pierwszej kolejności startował z płyty i później instalcja powinna isć bez problemu, po zainstalowaniu systemu zmień z powrotem aby startował najpierw z dysku twardego

tu masz opis

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;316941

Nie zrozumiałeś mojego problemu. Instalator windowsa nie może wystartować bo nie widzi CD-rom. Sam instalator się uruchamia tylko do pierwszego komunikatu po załadowaniu sterowników…

A bios widzi napęd CD i komp przy starcie też widzi go,bo może napęd uszkodzony,taśma uszkodzona lub źle podpięta/inne - sprawdź.

zostaw tylko cdrom jako master / lub bez zworki / na drugim kontrolerze ide 2, a dysk twardy jako master na ide1 i oczywiście w biosie na auto i spróbuj, oczywiście podepnij na końcu taśmy napędy

Bios widzi napęd i komp przy starcie też. To nie jest raczej problem cd-romu. Wydaje się, że działa poprawnie

A napewno sprawny - sprawdź,jak masz dwa napędy CD płytę z XP włóż do drugiego.

Czy czasem napęd CD nie jest wpięty na jednej taśmie z dyskiem.

Jest sprawny. Włożenie płytki do drugiego napędu nic nie daje.

Sprawdze jutro tą taśme. Może coś to da…

to że widzi to dobrze ale może być konflikt na kontrolerze jak napęd będzie na jednej taśmie z dyskiem

A to ja mam takie pytanie. Ja tam mam dwa dyski: CD i DVD. Możliwe żeby oba były wpięte na jednej taśmie z dyskiem??

niemożliwe na jednej taśmie można podpiąć tylko dwa urządzenia tylko problem w tym, żeby dysk nie był podpięty na tej samej taśmie co cd lub dvd, dysk najlepiej zostawić “samotny” na taśmie jako master/ nadrzędny / i tylko jeden z napędów / lepiej cd / na drugiej taśmie jak pisałem Ci wcześniej

No ok. Ale skoro mam dwa napędy to któryś powinnien instalator widzieć, nawet jakby cd był połączony razem z dyskiem to instalator powinnien widzieć napęd dvd… Sam już nie wiem co zrobić. Sprawdziłem i dysk nie jest na jednej taśme z cd-romem…

Na II kanał IDE na nowej taśmie sygnałowej wpinasz sprawny napęd CD/DVD,ustawiony na zworce na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy - sam na taśmie.

Na I kanale IDE zostaw tylko dysk systemowy.

W biosie napędy i dyski ustawione na auto/enabled i zapisz bios Save.

Bios musi widzieć napęd prawidłowo przy starcie kompa.

Jeśli będzie problem podmień napęd CD/DVD na II kanale IDE ustawienia takie same.

Poczytaj warto:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

I musi działać.