Problem z instalcją sterowników do kabla USB

Witam serdecznie , mam taki problem . Potrzebuję zainstalować sterownik kabla do USB aby móc podłączyć radio KF (krótkofalarskie) z laptopem. Mam do tego specjalny przewód z jednej strony oczywiście wtyk USB a z drugiej specjalne wejście do radia. Otrzymałem do tegoż kabla również sterownik - i kiedyś zainstalowalem i nie było z tym problemu. Radio działało świetnie razem z tym sterownikiem.

Wczoraj postawiłem system od nowa bo mi padł - i zaczęły się schody. Przywróciłem wiec system z płyty recovery od HP ( laptop HP Pavilion 6960ew) , chcę zainstalować sterownik i teraz tak . Raz go widać w menadżerze urządzeń - bo powinien się zainstalować jako Port COM & LPT ( chyba nie pomyliłem nazwy) a raz nie ma go wcale. Raz niby się dziś zainstalował bo radio się odpaliło i działało bo moglem nim operować przez komputer. Ale chciałem sprawdzić czy system nadal widzie ten sterownik i po wyjęciu kabla z gniazda USB od razu dostaje komunikat systemowy :

“NIE ROZPOZNANO URZĄDZENIA USB”

a w menadżerze urządzeń znika wpis że sterownik jest w punkcie COM&LPT tego wpisu już na liście nie mam.

Dodam że z moich obserwacji wynika że ten sterownik to zwykły sterownik dla kabla USB o numeracji PL-2303 USB-to-Serial .

Czy ktoś może mi pomóc bo ja już się poddałem, przetestowałem różne porty USB w komputerze , różne możliwości wgrania sterownika i już nie wiem co dalej robić .

Dodane 16.12.2010 (Cz) 15:18

Problem rozwiązany można zamknąć.