Problem z instalką nVidia Riva TNT2 32 mb

podczas każdej próby zainsalowania sterownikow wyskakuje mi komunikat: “program instalacyjny nVidia nie moze znalezc sterownikow zgodnych z aktualnym sprzetem…” Proszę o pomoc! !!

Instalujesz złe sterowniki.

Sterowniki instalujesz odpowiednie dla Twojej karty graficznej ??

Czy sterowniki są pod Twój system operacyjny ?

PS. Pamiętaj, że przed zainstalowaniem nowych trzeba wyrzucić stare z systemu.

sterowniki do tego typu kart grafiocznych posiada rowniez w swoijej bazie win xp z tej plyty mozesz zainstalowac sterowniki.

do tej karty należy zainstalować starsze sterowniki. Pewnie instalujesz najnowesze i dlatego taki błąd

próbowalem też dwie starsze wersje i to samo za kazdym razem. Po każdej próbie kasuję stare sterowniki. Pmocy bo wnerwia mnie to odświeżanie obrazu :stuck_out_tongue:

Odinstaluj sterowniki tak jak w linku - program.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Restart kompa i uruchom kartę na sterze systemowym.

Wchodzisz do menadżera urządzeń i odinstaluj/usuń wszystko co monitor i karta grafiki,restart kompa i niech system zainstaluje monitor i kartę grafiki.

I teraz:

Wgraj sterownik w wersji 56.64 WIN98/ME lub 56.72 2000/XP.

Oczywiscie mam windows’a xp. Probowalem instalowac z plytki windowsa ale nie wykrywa ich na plycie.

56.72

Pobierz i tego zainstaluj.

Na końcu z uruchom komenda dxdiag i zrób testy.

mam instalowac stery z plytki windowsa czy z nVidii???

System sobie sam zainstaluje - dasz automatyczne wykrywanie,a na końcu zainstalujesz ten co masz linka,ale najpierw wykonaj co piszę.

Płyty CD z XP nie używasz,potrzebne stery ma system XP.

Usunalem stare stery i wgralem te co mi poradziles. Instalka przebiegla do konca lecz sysyem windows wciąż wskazuje mi ze urzadzenie nie dziala poprawnie. Co mam robic??

Jak pokazuje.

Odinstaluj wszystko jeszcze raz co karta i z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow ,po chkdsk i sfc spacja,dla komendy sfc wymagany nośnik CD w napędzie Cd z takim XP z SP,jaki masz zainstalowany.

Restart kompa.

Ponownie menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co karta grafiki,restart kompa i niech system zainstaluje stery systemowe XP.

Wgraj ster 56.72,restart kompa i zobacz.

Jak dalej problem,sprawdź kompa na innej karcie grafiki.

Jak to samo wgraj świeży system.

może masz coś z obsługą agp lub w ogóle z obsługą grafiki w biosie pomieszane albo nie zainstalowałeś sterowników do płyty głównej / odpowiedzialnych m.in. za prawidłową pracę portu agp /, może także być konflikt karty grafiki na przerwaniu zobacz jakie przerwanie jest przypisane dla karty i jakie jeszcze urządzenie “siedzi” na tym samym przerwaniu. Spróbuj także wyłączyć zarządzanie przerwaniami w biosie nie system sam zarządza.

Ja mam też to badziewie(riva tnt 2) i też kiedyś miałem problem z sterownikami. Najlepiej NVIDIA Detonator 43 lub 47 instalować…

Do tego jeszcze DirectX 9.c i wszystko gra, znaczy sie wyswietla poprawnie

Są też programy do usuwania starych sterowników np Drivers Cleaner

Mam tą karte i nie sądze by była badziewiem w wer Pro, ja zawsze robie tak instaluje DX 9c kasuje systemowe i wgrywam nowe o oznaczeniu 56.64 i wszystko ładnie chodzi.