Problem z instalką nVidia Riva TNT2 32 mb

(system) #1

podczas każdej próby zainsalowania sterownikow wyskakuje mi komunikat: "program instalacyjny nVidia nie moze znalezc sterownikow zgodnych z aktualnym sprzetem..." Proszę o pomoc! !!

(Mk13) #2

Instalujesz złe sterowniki.

(adam9870) #3

Sterowniki instalujesz odpowiednie dla Twojej karty graficznej ??

Czy sterowniki są pod Twój system operacyjny ?

PS. Pamiętaj, że przed zainstalowaniem nowych trzeba wyrzucić stare z systemu.

(L Luka) #4

sterowniki do tego typu kart grafiocznych posiada rowniez w swoijej bazie win xp z tej plyty mozesz zainstalowac sterowniki.

(Danielm86) #5

do tej karty należy zainstalować starsze sterowniki. Pewnie instalujesz najnowesze i dlatego taki błąd

(system) #6

próbowalem też dwie starsze wersje i to samo za kazdym razem. Po każdej próbie kasuję stare sterowniki. Pmocy bo wnerwia mnie to odświeżanie obrazu :stuck_out_tongue:

(JNJN) #7

Odinstaluj sterowniki tak jak w linku - program.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Restart kompa i uruchom kartę na sterze systemowym.

Wchodzisz do menadżera urządzeń i odinstaluj/usuń wszystko co monitor i karta grafiki,restart kompa i niech system zainstaluje monitor i kartę grafiki.

I teraz:

Wgraj sterownik w wersji 56.64 WIN98/ME lub 56.72 2000/XP.

(system) #8

Oczywiscie mam windows'a xp. Probowalem instalowac z plytki windowsa ale nie wykrywa ich na plycie.

(JNJN) #9

56.72

Pobierz i tego zainstaluj.

Na końcu z uruchom komenda dxdiag i zrób testy.

(system) #10

mam instalowac stery z plytki windowsa czy z nVidii??????

(JNJN) #11

System sobie sam zainstaluje - dasz automatyczne wykrywanie,a na końcu zainstalujesz ten co masz linka,ale najpierw wykonaj co piszę.

Płyty CD z XP nie używasz,potrzebne stery ma system XP.

(system) #12

Usunalem stare stery i wgralem te co mi poradziles. Instalka przebiegla do konca lecz sysyem windows wciąż wskazuje mi ze urzadzenie nie dziala poprawnie. Co mam robic??

(JNJN) #13

Jak pokazuje.

Odinstaluj wszystko jeszcze raz co karta i z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow ,po chkdsk i sfc spacja,dla komendy sfc wymagany nośnik CD w napędzie Cd z takim XP z SP,jaki masz zainstalowany.

Restart kompa.

Ponownie menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co karta grafiki,restart kompa i niech system zainstaluje stery systemowe XP.

Wgraj ster 56.72,restart kompa i zobacz.

Jak dalej problem,sprawdź kompa na innej karcie grafiki.

Jak to samo wgraj świeży system.

(Ferdek31) #14

może masz coś z obsługą agp lub w ogóle z obsługą grafiki w biosie pomieszane albo nie zainstalowałeś sterowników do płyty głównej / odpowiedzialnych m.in. za prawidłową pracę portu agp /, może także być konflikt karty grafiki na przerwaniu zobacz jakie przerwanie jest przypisane dla karty i jakie jeszcze urządzenie "siedzi" na tym samym przerwaniu. Spróbuj także wyłączyć zarządzanie przerwaniami w biosie nie system sam zarządza.

(Paluszczak) #15

Ja mam też to badziewie(riva tnt 2) i też kiedyś miałem problem z sterownikami. Najlepiej NVIDIA Detonator 43 lub 47 instalować...

Do tego jeszcze DirectX 9.c i wszystko gra, znaczy sie wyswietla poprawnie

Są też programy do usuwania starych sterowników np Drivers Cleaner

(Michal Kolatek) #16

Mam tą karte i nie sądze by była badziewiem w wer Pro, ja zawsze robie tak instaluje DX 9c kasuje systemowe i wgrywam nowe o oznaczeniu 56.64 i wszystko ładnie chodzi.