Problem z instalowaniem urządzeń USB

Witam, mam problem z instalacją wszelkiego rodzaju urządzeń podłączanych pod USB. Próbuję zainstalować drukarkę Epson D68, wszystko niby ok, sterownik wgrywa się, programy do zarządzania drukarką, itp. też się instalują. Jednak podczas instalacji sterownika, program instalacyjny nie wykrywa drukarki, mimo, iż jest podłączona i włączona. Sterownik instaluje się, ale to nic nie daje, bo drukarka nie działa. We właściwościach urządzenia dowiaduję się, iz jest rzekomo podłączona pod port LPT. Z wejściami USB jednak wszystko w porządku, komputer je wykrywa, bo co chwila wyskakuje okno z informacją o podłączonym własnie urządzeniu USB.

Tak samo jest ze skanerem - Plustek S24 - Instaluję normalnie sterowniki i programy do zarządzania, jednak skaner nie działa. Ten z kolei nie jest wykryty pod żadnym portem - ani LPT, ani COM, ani tym bardziej USB. Jednak także co chwila Windows wyrzuca okienko z informacją o podłączonym pod USB urządzeniu.

Próby manualnej instalacji sterowników (opisywane dokonywałem przez program z dołączonych do skanera i drukarki płyt) także nic nie dają. Po prostu Windows wykrywa porty USB i podłączone pod nie urządzenia, ale nie daje mi możliwości instalacji do nich sterowników, ponieważ wg niego portów USB w komputerze nie mam - co miesza się z faktem, iż owe porty system wykrywa. Zaś zainstalowaną poprzez program z płyty drukarkę widzi jako podpiętą pod port LPT.

Bardzo proszę o pomoc.

Mój komputer:

Athlon Xp 2500+, 512 Mb Ram, GF 6600Gt, Windows XP Professional

Spróbój dłużej poczekać, mój kumpel tak miał i ja też czasami, czekał 5 min. a ja do Niego zawitałem i kazałem mu nawet z 30-60min i po około w 7 min zaskoczyło i poszło dalej.

A jaki to sytem masz.

Czy porty USB sprawne i sprawdzone na innym urządzeniu USB.

Rób tak:

Drukarka wypięta z portów USB kompa.

Odinstaluj oprogramowanie i stery drukarek - folder drukarek ma być pusty,restart kompa.

I teraz startujesz instalację drukarki instalator w trakcie instalacji poprosi abyś podłączył włączoną drukarkę - więc to zrób,jeśli nie poprosi po zainstalowaniu oprogramowania,zrobisz restart kompa i teraz po załadowaniu systemu włączysz drukarkę do portu USB - system zainstaluje co trzeba.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=198641#198641

Dzięki, wreszcie działa.