Problem z instalowaniem windowsa XP

Witam

Gdy instaluje windowsa xp nie pojawia mi się po restarcie komputera napis (Naciśnij dowolny klawisz…).

Kiedyś miałem ten bajer i szło sprawnie.Dodam, że już kilkadziesiąt razy instalowałem.

Kiedyś obiło mi się o uszy,że gdy to się nie pojawia to coś w biosie trzeba ustawić żeby najpierw wczytywało płytę.

Czy to prawda?

Pomóżcie.

Tak to prawda musisz w BIOS-ie ustawić aby w pierwszej kolejności czytało Ci napęd CD-DVD tzw Frist Boot nie zapomnij zapisać zmian. Czasami zaraz po włączeniu komputera wystarczy nacisnąć jakiś klawisz np F8 lub F12 by ukazała się lista dysków i napędów zaznaczasz wtedy interesujący Cię napęd zatwierdzasz Enter i z tego napędu/ dysku komputer się uruchamia w pierwszej kolejności.

A czy to jest możliwe żeby się tak samo poprzestawiało.

Dotychczas nie miałem z tym problemów.

Jeśli tak to prosił bym o więcej informacji na temat ustawień w BIOS-ie.

Przestawić jest łatwo ale potem gorzej to naprawić.:stuck_out_tongue:

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD Jeżeli nie ma Advanced Bios Features, wejdź do zakładki Boot->Boot Priority. Zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

Dzięki za wytłumaczenie szczegółowo co mam zrobić.

Znasz się na rzeczy.