Problem z internetem ,ale jaki? pomozcie prosze

Pracuje w malej kompanii mamy siec normalna tzn tz kablowy router ,w moim pokoju mam 4 kompy i na zadnym z nich nie mam internetu, (na innych kompach , w innych pokojach jest ) ale co dziwne moge laczyc sie z GG ,pobierac poprawki np do pakietu office a nie pracuje mi zadna przegladarka.Nie moge tez odbierac i nadawac poczty.Czy jest taka mozliwosc ze szef cos poprzestawial w kompach abym nie mogl korzystac z internetu,a jezeli tak to co? Bardzo prosze o jakiekolwiek sugestie.Dziekuje

Tak jest taka możliwość.

A jezeli poprzestawiał to po to żebyście w godzina pracy robili co do Was należy, a nie “siedzieli” na necie.

Proponuję kontakt z administratorem sieci w celu wyjaśnienia całej sytuacji.

W mojej szkole jest podobnie że większość stron jest zablokowanych a gg i inne komunikatory działają. Mi pomogło wpisanie serwera proxy w przeglądarce na innym porcie niż 8080 (o ile dobrze pamiętam 3128) i wszystkie stronki które były zablokowane normalnie można było przeglądać :wink:

Możliwe na routerze możliwe ze ustaili tak zwane acess listy ustawiając pewne usługi dla konkretnego adresu IP zgłoś to adminowi :wink:

albo w firewallu zablokował port przeglądarki 8)

Też możliwe :slight_smile:

Lub posłuchał rady jakiegoś błędnego usera i usunął prawidłowy wpis w hijacku z dns :slight_smile:

Wpisz DNSy w opcjach połączenia