Problem z internetem ale tylko na jednym komputerze

Dzień dobry
Generalnie mam problem z internetem ale tylko na jednym urządzeniu w domu. Wszystko podłączone jest przez wi-fi jednak na laptopie i telefonach mam prędkość pobierania 10 mb a na stacjonarce 1.5 mb. Chciał bym prosić o pomoc z dowiedzeniem się co może być tego przyczyną. Z góry dziękuje za pomoc.

Czy prędkość netu ci zwolniła nagle, niespodziewanie? Jeśli tak, to spróbuj przywrócić system do wcześniejszego stanu.
Ewentualnie, reinstalacja systemu - to zawsze pomaga :wink:
A tak w ogóle, to jaki masz procesor? Ile pamięci na dysku? Ile RAMU?

Prędkość zwolniła nagle. Procesor AMD A8-5600K APU, 6GB RAM i wolne 100 GB z 250 na dysku ssd. A da się zreinstalowaćsystem bez utraty plików na dysku?

Czy w okresie Covid/eduikacji zdalnej? Czy meiszkasz w bloku, czy komputer jest bardziej oddalony od routera niz laptopy? Może być taka sytuacja, że w dzień sieć jest zapchana…

Komputer jest tak samo daleko, mieszkam w bloku. “Może być taka sytuacja, że w dzień sieć jest zapchana” nawet jak korzystam z internetu tylko ja na stacjonarce to problem występuje. Prędkość spadła około 3 tygodnie temu tylko na stacjonarce.

… a sprawdź koło 24 lub podepnij na chwilę kabel. Ja bym stawiał, że masz słabszy modem/zakłócenia z innych sieci.

Sprawdzałem nawet o 3 w nocy i nic to nie daje

Może najpierw napisz jaka karta wifi na stacjonarce.
Przeinstaluj sterowniki. Sprawdż w Menadzerze zadań w zakładce Sieć czy jakiś proces nie obciąża przesyłu. Przeleć system skanerem AV.
Jesli masz kartę i ruter na 2,4 GHz i 5 GHz a jestes na karcie na 2,4 to przejdz na 5 i sprawdż.

Karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N. Skanowałem komputer i nic nie obciąża cieci w menadżerze zadań.

Jesli to nie malware to przeinstaluj sterownik. Ale jak popatrzyłem na opinie dotyczące tej karty na Proline, to to co masz jest nie tylko twoim problemem. Niektórzy doradzają by nie łączyć jej bezpośrednio lecz poprzez przewód. Karta jest tania więc tu wszystko możliwe.
.

nic nie pomogło

nie sprawdzałem jeszcze zmiany z 2.4 na 5 ghz ale nie wiem jak to zrobić

Jeśli to ta karta, to tego nie zrobisz (Częstotliwość pracy: 2,400-2,4835 GHz). Sprawdź połączenie anteny i zweryfikuj, czy masz włączoną opcję autotuningu okna TCP. Jeśli tak to ewentualnie użyj tego narzędzia do resetu stosu TCP/IP (obsługa to niemal dosłownie dwa kliknięcia - przykładowy poradnik 1 i poradnik 2).

problem cały czas występuje

Jak sprawdzić połączenie anteny?

format dysku nie pomógł

Banalnie - czy jest dobrze dokręcona. A jeszcze lepiej jakbyś miał inną na podmiankę i sprawdził czy to zmienia postać rzeczy.

inna antenka nie pomogła