Problem z internetem bezprzewodowym

Wejdź w sieci bezprzewodowe w panelu steroiweania, odszukaj swojej sieci i otwórz jej własciwości

W tym okienku pozmieniaj ustawienia w różnych konfiguracjach, głównie te dwa pierwsze od typu zabezpieczeń i szyfrowania. Bywa, że coś się tam kaszani.

1 polubienie

Powinno być WPA2-Personal i drugie AES. :slight_smile:

Chyba, że router od dostawcy ma ustawione WPA2 -Enterprise

Nie wiem co ma ustawione. Zazwyczaj jest WPA-PSK/WPA2-Personal/PSK/jak zwał tak zwał i AES/TKIP. Bywa i nie raz się z tym spotkałem, że domyślnie pobrane ustawienia przy łączeniu z siecią nie chcą z jakiegoś powodu działać - jakoś mnie nie dziwi, że to akurat też zazwyczaj były Visty. Najbezpieczniejszym wyborem jest WPA2 i AES, ale bywa, że nie chce to z jakichś względów działać.

1 polubienie

Z tego co pamiętam było WPA2-personal i AES ale ani w tej, ani innych konfiguracjach nie działa…
Czy możliwym jest, że nagle wymaga ode mnie wprowadzenia jakiegoś adresu MAC?
Bo tam jest puste pole, z możliwością wpisania adresu… (wcześniej nie wymagał)

1 polubienie

Na co mu MAC, widzi go router (i nie podłączasz internetu bezpośrednio do laptopa by zgłaszać aktualizacje lub klonować ten z routera).

To nie to. Miałem niejednokrotnie ten problem własnie na Viście i zmiana zabezpieczeń czy szyfrowania pomagała zazwyczaj. O dziwo działo się to nawet na świeżo postawionym systemie. Ah ta Vista. Spróbuj jeszcze inaczej. Usuń sieć i połącz się przy pomocy kreatora gdzie ręcznie podajesz SSID i hasło.

1 polubienie