Problem z internetem "Brama sieciowa jest niedostępna"


(Adiusas1) #1

Na wstępie zaznaczę że mam internet przewodowy, Windows 8.1 Pro, modem Ubee EVW3226 i najnowsze sterowniki do karty sieciowej.

 

Od długiego czasu borykałem się z różnej maści problemami dotyczącymi internetu. Ostatni problem polegał na tym że podczas grania w gry online lub używania Skype połączenie traciło się na minutę, może dwie. Najpierw nie było to uciążliwe lecz z czasem działo się coraz częściej. Później nawet co minutę, jedyne co mogłem robić bez przeszkód to używanie przeglądarki. Zgłosiłem się z tym do mojego dostawcy internetu: UPC. Ich diagnoza wykazała że jest to wina modemu. Przyszedł fachowiec, wymienił modem, nic skomplikowanego, od tamtego czasu posiadam Ubee EVW3226. Od razu po zamontowaniu odpaliłem CS:GO i grałem bez problemowo. Jednak to nie koniec moich przygód, po kilku dniach pojawił się nowy, podobny błąd, też podczas grania. Połączenie zostało zerwane ale (tutaj niespodzianka) nie wróciło po minucie, diody na modemie świeciły się tak jak powinny więc szybko załączyłem narzędzie diagnozujące, które po zresetowaniu karty sieciowej wykryło że "Brama sieciowa jest niedostępna" i kazało mi zresetować modem, to jedyne co mogłem zrobić, resetowanie połączenia, zabawa z kartą sieciową nic nie dają, tylko restart modemu pomaga. 

Tutaj pojawia się pytanie: Co jest przyczyną tego problemu i jak to naprawić?


(KAZDAN63) #2

IP LAN (zarazem Brama domyślna) to 192.168.0.1 z tego wynika , że zakres adresów IP w trybie DHCP to : 192.168.0.2 - 192.168.0.254 (maksymalna wartość) , innymi słowy IP LAN nie może należeć do zakresu adresów IP DHCP .


(roobal) #3

Jak pojawi się błąd, uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all
route print

Wyniki wszystkich poleceń wklej w tagu code lub na stronę http://wklej.org i podaj tu tylko link.