Problem z internetem i pingiem [stabilizacja]

Witam, jest okres świąt, wszyscy siadamy przy wigilijnym stoli i słuchamy kolęd… Właśnie kolęd, w tym jest problem bo tutaj nie tylko o kolędy chodzi ale i różnego rodzaju muzkę. Moi rodzice zakupili sobie telewizor z androidem czy kij wie co to tam jest… whatever, wazne ze posiadaja tam youtuba i ciagła mozliwosc ogladania wszystkiego w jakosci full hd i lepszej o ile jest, no i jak wiadomo to tez idzie równo z POŻERANIEM internetu, dosłownie. Posiadam internet LTE z 3 kreskami zasięgu, nie jest jakis super mega internet no ale co ja zrobie na moim zadupiu gdzie nawet światłowodów nie ma. Chodzi o to że gdy gram np. w LOL’a, lub inne gry online gdzie potrzeba dobrego pingu to jak lecą super przeboje w jakości 4k to nie mam zadnej szansy aby miec ping ponizej 100ms, a gdy jest spokój to trzyma tak 50ms pytanie brzmi, mozna to jakoś do cholery ustablizować?! tak aby dwie strony były zadowolone?! wykluczam opcje z nakładaniem limitu na adres mac bo go w ogole w routerze nie wyszukuje, a jest podłaczony po kablu… help me plz 

Bez limitu prędkości na dane urządzenie nie jesteś w stanie nic zrobić, poza tym LTE na obciążonej stacji jest bardzo niestabilne jeśli chodzi o prędkość i może ona się co chwile zmieniać więc zakładanie limitów prędkości również może niewiele pomóc. 

Jest to wykonalne ale w lepszych routerach. Z funkcją zaawansowanego QoS’a.

np. w mikrotiku ustawiasz znakowanie pakietów, i potem ustawiasz kolejki dla tych oznakowanych pakietów. Takie pakiety z gier miały by wtedy pierwszeństwo przed innymi.

http://mikrotik.net.pl/wiki/Priorytetyzacja_ruchu,_Implementacja_QoS_w_RouterOS

Przykład takiego lepszego routera mikrotik

http://allegro.pl/mikrotik-routerboard-rb951g-2hnd-hp-usb-3g-4g-lte-i6536558193.html

Qos obecnie jest w coraz większej liczbie routerów. Jeżeli komputer, na którym grasz jest wpięty po kablu a TV po wifi to po prostu ogranicz prędkość wi-fi w routerze. Jeśli telewizor jest smart to wyłącz swój komputer i inne urządzenia wpięte w router i zrób na telewizorze speedtest uprzednio wyłączając na nim youtube. Wtedy będziesz wiedział ile transferu pobiera TV. Postaraj się to jakoś sensownie rozwiązać. Pamiętaj, że prędkość internetu mierzy się w megabitach a 1 megabit to 128 kilobajtów na sekundę. Jeśli więc mocno ograniczysz transfer dla TV możliwe, że youtube nie będzie chciał działać. Innym rozwiązaniem może być przełączenie trybu internetu z LTE na HSPA+ być może wtedy łącze będzie stabilniejsze.