Problem z internetem i restartami

Witam userów fdp.

Zwracam się do Was z następującym problemem.

Od kilku dni zauważam dziwne, chwile zaniki internetu.

Pada wówczas wszystko - gg, tlen, opera. Internet wraca (może to przypadek) po odpaleniu dowolnej aplikacji (firefox, ie)

Druga sprawa to dziwne gaszenie się monitora (połączane ze zwiechą)

Dzieje się to w różnych momentach, przykładowo chwilę po włączeniu gry (sprawdzałem na dwóch różnych), a ostatnio przy oglądaniu filmu mpeg (podkreślam mpeg gdyż z avikami nie ma problemów)

Proszę o pomoc.

Wklejam dzisiejsze logi.

Użyj narzędzia Rustock.b-Fix

Potem wrzuć loga z ComboFix :slight_smile:

Tak sobie teraz myślę (chciałbym żeby to była prawda)

zauważyłem, że problemy mogły się zacząć wraz z zainstalowaniem najnowszej testowej wersji opery.

Wróciłem do ostatniej finalnej - 9.02 b8585.

Zobaczymy co się będzie działo.

Co do wirusów, robaków i innych stworzeń.

Komputer raczej czysty - na bierząco skanowany AdAware, SpyBotem, Ewido AntiSpyware i KISem, chroniony dodatkowo przez SpywareGuarda i Spyware Blastera.

Czysto :slight_smile:

Czysto ale niestety nie ok.

Dzisiaj znów nie udało mi się wybudzić monitora…

Domyślam się, że musiała wcześniej nastąpić zwiecha - domyślam się gdyż nie było mnie wtedy przy komputerze…

W czym może tkwić problem?

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start --> uruchom --> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

Jako iż nie jest to problem szkodników - ta kwestia została wyjaśniona, przenoszę temat w odpowiedniejsze miejsce.

Na poczatek temperatury (Everest lub BIOS), napięcia (najlepiej miernik cyfrowy), obejrzyj płyte główną (nie ma wypukłych kondensatorów?) no i przedewszytskim czy coś kręciłeś?

Te czynności wykonuję na bierząco.

Staram się utrzymywać system w czystości i ładzie.

Wpadłem na pomysł wyłączenia hibernacji (swoją drogą nie wiem po co ją włączałem)

Czy to ona mogła być powodem problemów?