Problem z internetem i routerem Tp-link W8901G

Witam mam problem z internetem otóż: co 30 min rozłącza mi na chwilę internet i zaraz szybko się spowrotem łączy myślę że wina leży po stronie VPI i VCI a więc:

Posiadam router Tp-link W8901G oraz sieć z Neostrady 1MB. Przy konfiguracji (przez przeglądarkę) wpisuję tak: VPI=0 oraz VCI=35. no i kończę konfigurację zapisuję i jest dobrze… dopuki nie wyłączę i włączę routera wtedy zamiast tego wpisanego VPI i VCI niewiadomo skąd pojawiają mi się takie wartości: VPI=1 VCI=32 NIE POWINNO TAK BYĆ… Czy to normalne? bo według mnie router powinien zapisywać ustawienia nawet po wyłączeniu przyciskiem POWER… Co o tym sądzicie? Jak zrobić aby na zawsze zapamiętał te VPI i VCI? Zresztą zobaczcie sami:

Tak wg mnie powinno być po zapisaniu ustawień ----->routeruk.th.png

A tak jest po ponownym włączeniu routera--------URL=[http://imageshack.us/photo/my-images/23/routery.png/]](http://imageshack.us/photo/my-images/23/routery.png/]) routery.th.png

CZY TO NORMALNE ŻE NIE ZAPAMIĘTUJE USTAWIEŃ po wyłączeniu nie zresetowaniu!

Zaktualizuj oprogramowanie routera.

Zapamiętuje, ale na PVC2.

aktualizowałem i LIPA… yorkfield25 zgadza się powinien zapamiętać na PVC2 ale kiedy ustawię PVC2 i wyłączę tylko router i potem go włącze to spowrotem wraca na PVC0 ale dlaczego?? umiałbyś pomóc? dodam że firmware mam chyba najnowszy 9/1/2010 no i nic to nie dało może jakoś inaczej nie wiem…

U mnie też wraca, ale ustawienia na PVC2 zapamiętuje.

to jak mam dokładnie zrobić jak ty robisz?

Po ponownym włączeniu routera, nie ma ustawień przy PVC2?

posłuchaj dokładnie: ustawiam PVC2 jak wybiorę to to odrazu pokazuje mi nazwę użytkownika VPI/VCI poprawne biorę SAVE wyłączam router POWER włączam ponownie wchodzę w tą zakładkę i zamiast być PVC2 “to ustawione poprzednio” to wybiera mi PVC0 i nieprawidłowe VPI/VCI no i BRIDGE a nie PPoA… teraz rozumiesz? a mam pdołaczoną PS3 pod ten router i chciałbym grać bez urywań połączenia teraz rozumiesz? U ciebie jak jest?

Jak coś nie rozumiesz jeszcze to pytaj…

Przed wyłączeniem:

23417948.th.gif

Po ponownym włączeniu:

74928595.th.gif

Dokładnie TAK u ciebie też tak jest? czy to normalne?

Jak widać, ale router zapisuje ustawienia i po ponownym włączeniu net działa.

no u mnie też działa net ale po włączeniu routera jest PVC0 a nie PVC2 to mnie boli…? tylko dziwne jaja… przełączyłem na PVC2 zapisałem ustawienia NIE WYŁĄCZAŁEM ROUTERA i po ok 5min znowy zaczęło zrywać połączenie na chwilę… oco z tym chodzi przecież na takim czymś nie da się spokojnie grać…?

To czy jest PVC0 czy PVC2 nie ma znaczenia, bo to tylko podgląd. Jeśli po ponownym włączeniu net działa to wszystko jest dobrze.

No to działa aha dodam że przez miesiąc internet działał LEGENCKO żadnych zerwań natomiast od wczoraj przerywa mi połączenie w różnych odstępach czasowych np 20min/5min/30min…ale tylko na chwilkę tracę połaczenie (dioda ADSL i INTERNET nie świeci,lub łypie)… Co wg ciebie jest problemem co ty byś zrobił…???

Jeśli dioda ADSL gaśnie to znaczy, że router traci synchronizację z centralą. Sprawdzić połączenie routera, podmienić filtr.

nie mam filtrów

bezpośrednio kablem internetowym z gniazdka do routera :slight_smile: może coś innego?

Daj zrzut zakładki Status -> Device Info.

oto zrzut statystyk routerw.th.png

Coś zauważyłem w połaczeniu otóż:wtyczka telefoniczna przy kablu telefonicznym nie SIEDZI SOLIDNIE w gniazdku (nie ma tego charakterystycznego zatrzaśnięcia) wystarczy leciutko pociągnąć i można wyciągnąć kabel z gniazdka… może to być przyczyną?

U mnie jest tak samo tylko że nie zrywa połączenia tzn w routerze czasem zgaśnie kontrolka ale w kompie nic sie nie rozłącza

kurde no to co jest grane dzwonić do TP i wołać technika? jakbyście robili? a może to Neostrada coś szwankuje? nie wiem sam