Problem z internetem i routerem Tp-link W8901G


(Spider103) #1

Witam mam problem z internetem otóż: co 30 min rozłącza mi na chwilę internet i zaraz szybko się spowrotem łączy myślę że wina leży po stronie VPI i VCI a więc:

Posiadam router Tp-link W8901G oraz sieć z Neostrady 1MB. Przy konfiguracji (przez przeglądarkę) wpisuję tak: VPI=0 oraz VCI=35. no i kończę konfigurację zapisuję i jest dobrze.... dopuki nie wyłączę i włączę routera wtedy zamiast tego wpisanego VPI i VCI niewiadomo skąd pojawiają mi się takie wartości: VPI=1 VCI=32 NIE POWINNO TAK BYĆ.. Czy to normalne? bo według mnie router powinien zapisywać ustawienia nawet po wyłączeniu przyciskiem POWER... Co o tym sądzicie? Jak zrobić aby na zawsze zapamiętał te VPI i VCI? Zresztą zobaczcie sami:

Tak wg mnie powinno być po zapisaniu ustawień ----->routeruk.th.png

A tak jest po ponownym włączeniu routera--------URL=[http://imageshack.us/photo/my-images/23/routery.png/]](http://imageshack.us/photo/my-images/23/routery.png/%5D) routery.th.png

CZY TO NORMALNE ŻE NIE ZAPAMIĘTUJE USTAWIEŃ po wyłączeniu nie zresetowaniu!


(Kozza) #2

Zaktualizuj oprogramowanie routera.


(system) #3

Zapamiętuje, ale na PVC2.


(Spider103) #4

aktualizowałem i LIPA… yorkfield25 zgadza się powinien zapamiętać na PVC2 ale kiedy ustawię PVC2 i wyłączę tylko router i potem go włącze to spowrotem wraca na PVC0 ale dlaczego?? umiałbyś pomóc? dodam że firmware mam chyba najnowszy 9/1/2010 no i nic to nie dało może jakoś inaczej nie wiem…


(system) #5

U mnie też wraca, ale ustawienia na PVC2 zapamiętuje.


(Spider103) #6

to jak mam dokładnie zrobić jak ty robisz?


(system) #7

Po ponownym włączeniu routera, nie ma ustawień przy PVC2?


(Spider103) #8

posłuchaj dokładnie: ustawiam PVC2 jak wybiorę to to odrazu pokazuje mi nazwę użytkownika VPI/VCI poprawne biorę SAVE wyłączam router POWER włączam ponownie wchodzę w tą zakładkę i zamiast być PVC2 “to ustawione poprzednio” to wybiera mi PVC0 i nieprawidłowe VPI/VCI no i BRIDGE a nie PPoA… teraz rozumiesz? a mam pdołaczoną PS3 pod ten router i chciałbym grać bez urywań połączenia teraz rozumiesz? U ciebie jak jest?

Jak coś nie rozumiesz jeszcze to pytaj…


(system) #9

Przed wyłączeniem:

23417948.th.gif

Po ponownym włączeniu:

74928595.th.gif


(Spider103) #10

Dokładnie TAK u ciebie też tak jest? czy to normalne?


(system) #11

Jak widać, ale router zapisuje ustawienia i po ponownym włączeniu net działa.


(Spider103) #12

no u mnie też działa net ale po włączeniu routera jest PVC0 a nie PVC2 to mnie boli…? tylko dziwne jaja… przełączyłem na PVC2 zapisałem ustawienia NIE WYŁĄCZAŁEM ROUTERA i po ok 5min znowy zaczęło zrywać połączenie na chwilę… oco z tym chodzi przecież na takim czymś nie da się spokojnie grać…?


(system) #13

To czy jest PVC0 czy PVC2 nie ma znaczenia, bo to tylko podgląd. Jeśli po ponownym włączeniu net działa to wszystko jest dobrze.


(Spider103) #14

No to działa aha dodam że przez miesiąc internet działał LEGENCKO żadnych zerwań natomiast od wczoraj przerywa mi połączenie w różnych odstępach czasowych np 20min/5min/30min…ale tylko na chwilkę tracę połaczenie (dioda ADSL i INTERNET nie świeci,lub łypie)… Co wg ciebie jest problemem co ty byś zrobił…???


(system) #15

Jeśli dioda ADSL gaśnie to znaczy, że router traci synchronizację z centralą. Sprawdzić połączenie routera, podmienić filtr.


(Spider103) #16

nie mam filtrów

bezpośrednio kablem internetowym z gniazdka do routera :slight_smile: może coś innego?


(system) #17

Daj zrzut zakładki Status -> Device Info.


(Spider103) #18

oto zrzut statystyk routerw.th.png

Coś zauważyłem w połaczeniu otóż:wtyczka telefoniczna przy kablu telefonicznym nie SIEDZI SOLIDNIE w gniazdku (nie ma tego charakterystycznego zatrzaśnięcia) wystarczy leciutko pociągnąć i można wyciągnąć kabel z gniazdka… może to być przyczyną?


(Levistobi1) #19

U mnie jest tak samo tylko że nie zrywa połączenia tzn w routerze czasem zgaśnie kontrolka ale w kompie nic sie nie rozłącza


(Spider103) #20

kurde no to co jest grane dzwonić do TP i wołać technika? jakbyście robili? a może to Neostrada coś szwankuje? nie wiem sam