Problem z internetem - INEA - problem z połączeniem

Hej :wink:

Moja kuzynka poprosiła mnie o pomoc w połączeniu z internetem i niestety nie dałem rady, dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Providerem internetu jest INEA. W Poznaniu.

Internet był instalowany przez jakiegoś montera z INEI i na tym jednym kompie wszystko chodzi OK. Kuzynka jednak zmieniła komputer i dlatego trzeba rozwiązać ten problem.

Dziewczyna jest z tych, które na kompach się w ogóle nie znają i nie pamięta co robił ten facet, ale twierdzi, że coś instalował.

Jak tylko chce się podłączyć jakiś inny komputer, jest problem.

Wyskakuje ciągle komunikat, że nie można się połączyć, a gdy naciskam przycisk napraw, to:

dsc00075sx.th.jpg

Sprawdzałem adres IP, trochę próbowałem poszperać w Połączeniach sieciowych i doopa.

Jestem naprawdę zdziwiony, bo zwykle, gdy podłącza się internet przez kabel sieciowy, jest on momentalnie wykrywany przez kompa. A tutaj na każdym komputerze oprócz tego jednego, na którym instalował go monter, tak jakby nie było w ogóle internetu w kablu.

Próbowałem też przez USB. Modem zainstalował się poprawnie, ale internetu, jak nie było, tak nie ma. Nie można zrealizować połączenia.

W skrócie:

  • operator internetu - INEA Poznań

  • problem - internet jest wykrywany tylko na komputerze, na którym został zainstalowany przez montera. Na każdym innym komputerze, internet nie jest wykrywany

  • sprzęt - jakiś modem Motoroli

Bardzo Was proszę o jak najszybszą pomoc i odpowiedzi

Problem raczej leży po stronie złych ustawień, a nie braku internetu w kablu, ponieważ na tym jednym kompie internet jest cały czas.

Z góry wielkie dzięki!

Pozdr! :wink:

kuba_1989 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Problem tkwi w numerze MAC. Poczytaj o zmianie numeru MAC karty sieciowej i spraw, aby na komputerze na którym nie działa Internet był taki sam numer MAC jaki ma karta sieciowa w komputerze, na którym działa net.