Problem z internetem lub PC

Witam.

 

Otóż mam problem z działaniem internetu lub moim PC, posiadam internet bezprzewodowy z cyfrowego polsatu, modem podłączony jest poprzez kabel USB  do komputera, siła sygnału to zazwyczaj 79-89 dBm LTE “2 kreski na 5” i tu pojawia się dziwna rzecz, pewnego razu po długiej walce po raz kolejny  z siecią i ustawianiem modemu pod dobrym kontem w celu złapania lepszego sygnału (myślałem, że to pomoże :D), przypomniałem sobie że mam drugi komputer do celów bardziej biurowych i spróbowałem więc podłączyć ten modem do tego drugiego pc, i się okazało, gdy robiłem speed test różnica w prędkości między moim a tamtym pc jest kolosalna bo u mnie wynosiła max 12 Mb/s i to rzadko, a tam aż prawie 50 Mb/s (47,4Mb/s dokładnie), kolejnym dziwnym zjawiskiem jakie zauważyłem to np gdy oglądam filmiki na yt to strasznie wolno się buforują a na aplikacji w statystykach cyfrowego polsatu pokazuje 2-3 Mb/s pobierania i często jest coś takiego, że internet tak jakby nie mógł złapać stałego łącza (raz jest 2Mb/s a za sekundę 54 kb/s i tak w koło), a i czasami jeszcze dzieje sie takie coś podczas grania lub oglądania filmów czy coś to internet sie wyłącza na chwila, jak by  się resetował.

Robiłem jakieś 5 dni temu format i reinstalacje systemu Windows 7 Ultimate.

 

 

Jaki masz modem? Jeśli jakiś stary np. E398 to może USB nie wyrabia, bo to prądożerny modem wykonany w procesie technologicznym 45nm.

To że na speedteście masz wysokie wyniki, a przy realnym użytku 1/5 z tego to normalne w przypadku internetu mobilnego.

Modem ZTE MF821 - Cyfrowy Polsat

A ta różnica między tymi komputerami, że na moim pobieram z prędkością max 1Mb/s i to rzadko a na tamtym ok 3-4 Mb/s ? Wina płyty głównej, USB ?

Zapomniałem jeszcze dodać, że grzeją mi się modemy które podłączam do pc, czasami są aż gorące.