Problem z internetem na dwóch laptopach

Witam mam taki problem mam laptopa w ktorym mam internet bezprzewodowy w UPS ale chciala bym podłaczyc tez go w drugim laptopie. Mam jakis maly modem na wejscie USB próbowałam to zainstalować na własna reke ale mam z tym problemy bo niby sie zainstalowało ale nie ma polaczenia i jak właczam ten program który sie zainatalowal “Wireless LAN Utility” to wyskakuje mi komunikat “Wireless LAN is Controlled by the Windows Zero Configuration”

Pomocy…

Spróbuj skorzystać z programu wbudowanego w windows do zarządzania połączeniami sieciowymi. Kliknij na ikonkę połączenia sieciowego na zasobniku systemowym. Wybierz połącz z siecią teraz powinny wyświetlić ci się dostępne sieci bezprzewodowe. Wybierz tą do której chcesz się podłączyć wpisz hasło i powinno być ok.

z tego co wiem to będziesz potrzebowała router bezprzewodowy.Kabel z modemu idzie do routera który rozdzieli Ci sygnał i w każdym laptopie złapiesz internet bezprzewodowo.

a mogł bys mi to tak szczegolowo opisać?? Mam modem z korego kozysta ten pierwszy lasptop jakies kable tez mam no i ten mały modem.

Dodane 29.09.2009 (Wt) 11:44

To juz robiłam niby jest polaczone ale miga na niepołaczone wiec nie wiem… ;/

Jeżeli posiadasz internet w lokalu podłączony przewodowo z sieci kablowej to potrzebować będziesz router DSL WI-FI tutaj masz przykłady takich routerów

http://www.komputronik.pl/index.php/category/2421/Routery_xDSL.html/sort/0/sortFieldName/

z twojego modemu przewodem skrętką podłączasz taki modem WI-FI i dalej sygnał rozgłaszany jest bezprzewodowo.

Ja mam ten pierwszy laptop podlaczony bezprzewodowo i ten drugi tez chce tak podłaczyc

Dodane 29.09.2009 (Wt) 12:27

dodam jeszcze że ten komputer na ktorym jest internet jest w systemie windows vista a ten drogi ma system windows xp

Dodane 29.09.2009 (Wt) 12:43

znalazłam cos takiego tylko przez to ze ten pierwszy komuter ma viste nie wiem gdzie te opcje sie znajduja

http://forum.programosy.pl/jak-rozdziel … 48496.html

Posiadasz kartę sieciową WLAN (bezprzewodową) w drugim komputerze tym z XP ? . Podaj model komputera.

skoro posiadasz modem, i laptop łączy się bezprzewodowo z tym modemem, to musisz kupić router bezprzewodowy ( ja ostatnio kupiłem tp-linka i jestem zadowolony) i kablem podłączyć do routera. Router będzie wysyłał sygnał który powinny odebrać laptopy. W instrukcji obsługi routera będzie napisane jak przypisać komputery do routera (po adresie MAC) albo za pomocą hasła.