Problem z Internetem na jednym urządzeniu

Witam,
Mam problem z internetem, dotyczy tylko on jednego urządzenia a mianowicie laptopa.
W nocy jest wszystko dobrze aczkolwiek w dzień bardzo często i w niewielkim odstępie czasu internet nie działa aczkolwiek jest ciągle połączony tylko zasięg spada ( do dwóćh lub trzech kresek) jak na załączonym obrazku. Przez 20-30 sekund nie działa, po tym czasie znów jest pełen zasięg i wszystko działa normalnie. Dodam również, że nie ma takiego problemu na telefonach i innych urządzeniach. Dotyczy to tylko jednego laptopa którego używam. Router jest umieszczony na oknie mniej więcej 0,5m od laptopa. Jest to bardzo problematyczne podczas grania w gry online czy też zwykłego przeglądania internetu.
Resetowanie i ponowna konfiguracja nie daje żadnego efektu. System Windows 8.1

Bez tytułu

Może zmień kanał tego wifi

Ja bym strzelał w uszkodzona kartę wifi w laptopie. Spróbuj kupić dongla za 20zl wifi i sprawdź.

Miałem kiedyś taki problem z jakimś routerem od Orange. Dwa dni konfiguracji, wszystko działa, a jeden laptop za nic. Wyciągam z szafki starego TP-Linka, odpalam i wszystko działa. Znajomy sieciowiec, pracujący dla firmy zajmującej się konserwacją serwerów powiedział, że to najczęściej błąd w oprogramowaniu routera, że domyślnie jest np tryb mieszany, albo b/g/n dla 2.4Ghz i nie ,może jakaś karta wi-fi sie połączyć. Najlepiej dziś wybierac tylko N, ale u mnie nic nie pomogło, nawet to, że orange wymieniło. Nie chciał się chip karty wifi dogadac z chipem w routerze i tyle, albo oprogramowanie Orange w routerze miało błąd. Na TP-Linkach, Asusach, d-;inkach zawsze działa bez problemu :slight_smile:

Dodam również, że mam jeden router i jednego dostawce od dobrych kilku lat. Problem z wifi w laptopie mam od niedawna gdzieś od około 2 miesięcy. Nic z tym nie robiłem ponieważ podłączałem się kablem i wszystko było dobrze, niestety uszkodziłem kabel i teraz nie mam takiej możliwości. Możliwe jest uszkodzenie karty w laptopie?