Problem z internetem na nowym systemie (wolno działa, wyłącza się)

(xxprzemekxx2) #1

Witam, niedawno chcialem zrobić format komputera ale przez przypadek usunąłem partycję.Zrobiłem nową i zainstalowałem na niej windowsa vistę, ale nie było wcale internetu to pobrałem jakiś sterownik do karty sieciowej z internetu i coś ruszyło, pisze: lokalnie i internet. Internet chodzi bardzo bardzo wolno i co chwile się wyłącza przez co nie mogę zaktualizować sterowników w komputerze, jeśli są jakieś pytania to proszę pytać internet mam z netii (netia spot)

(bachus) #2

Witaj na forum. Pytania to raczej masz Ty, nie my :slight_smile: Myślę, że warto by było podać na czym robiłeś tego “formata”

• laptop / komputer stacjonarny
  • jakieś informacje o specyfikacji (model laptopa albo model płyty głównej).
  • jaki sterownik pobrałeś i dokładnie skąd.

Co do tego, że “bardzo wolno chodzi i się wyłącza” - wyjątkowo podejrzane. Rzadko jest tak, że zły sterownik aż takie problemy stwarza.

* pewny jesteś, że nie zdążyłeś komputera zawirusować? 
* jaki był powód robienia “formata”?
* czy na innych urządzeniach w domu internet działa prawidłowo / tak, jak tego oczekujesz?

(xxprzemekxx2) #3

Format zrobić chciałem na komputerze sterownik to: Intel Network Adapter Driver, komputer był bardzo zawirusowany i bardzo się zacinał stąd powód formatu a internet na 2 laptopach mam przez wifi

(bachus) #4

Czy to jest cała odpowiedź na zadane pytania, czy będziesz jeszcze coś dopisywać?

(xxprzemekxx2) #5

tak to wszystko dodam jeszcze że nie znam się jakos bardzo na komputerach więc proszę o wyrozumiałosć

(bachus) #6

" - jakieś informacje o specyfikacji (model laptopa albo model płyty głównej). "

(xxprzemekxx2) #7

model płyty głownej to: Intel Core 2 Duo E7300

(bachus) #8

To jest model procesora… Zróbmy może tak:

(nie ma tam żadnych newralgicznych danych).

(xxprzemekxx2) #9

ok wiem: Gigabyte Technology Co. Ldt. G31M-S2L (Socket 755)

(bachus) #10

Podaj mimo wszystko tą specyfikację. Dodatkowo zacznij od prostych rzeczy: 

http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html (uruchom)

• pokaż zrzut ekranu z tego programu.

(xxprzemekxx2) #11

jestem na laptopie nie na komputerze gdzie nie ma internetu 

(rgabrysiak) #12

Nie widzę problemu w pobraniu ww. programu na urządzeniu z dostępem do internetu a nastepnie przeniesieniu go na urządzenie docelowe np. na pendrive.

(Radek68) #13

A może zacznij od drugiej strony: sprawdź okablowanie LAN, czyli kabel łączący komputer z routerem, wymień na inny - przynajmniej tymczasowo, może zrestartuj router… 

@xxprzemekxx2**** A tak przy okazji, to dobrze jest precyzyjnie tytułować swoje tematy (zobacz poradnik ptk.4), łatwiej wtedy uzyskać odpowiedź, a i dla innych może się to przydać.

(xxprzemekxx2) #14

(bachus) #15

Nie dogadamy się, nie jesteś pomocny. Wezwij fachowca / kolegę “informatyka”, albo współpracuj.

(xxprzemekxx2) #16

dobra to co mam robić?

(bachus) #17

1/ napisałeś “Internet chodzi bardzo bardzo wolno”, potem że zupełnie nie działa
2/ nie napisałeś, czy problem występuje tylko na jednym komputerze i czy do tego samego kabla podpinałeś inny komputer / laptop.

3/ nie podałeś specyfikacji (Speccy / CrystalDisk info).

Jakby Ci zależało, to nawet bez internetu to zrobisz:

• na pendrive wyżej wymienione programy

• zdjęcia telefonem komórkowym.

(xxprzemekxx2) #18

(bachus) #19

1/ na komputerze kliknij po lewej stronie, wpisz CMD (Enter). Pojawi się czarny ekran. Wpisz:

ipconfig /all

To samo zrób na laptopie z podpiętym kablem i też pokaż wynik polecenia.

2/ zdjęcia - załaduj np. tutaj: https://postimage.io/  i wklej linki.

(xxprzemekxx2) #20