Problem z internetem na nowym systemie (wolno działa, wyłącza się)

Witam, niedawno chcialem zrobić format komputera ale przez przypadek usunąłem partycję.Zrobiłem nową i zainstalowałem na niej windowsa vistę, ale nie było wcale internetu to pobrałem jakiś sterownik do karty sieciowej z internetu i coś ruszyło, pisze: lokalnie i internet. Internet chodzi bardzo bardzo wolno i co chwile się wyłącza przez co nie mogę zaktualizować sterowników w komputerze, jeśli są jakieś pytania to proszę pytać internet mam z netii (netia spot)

Witaj na forum. Pytania to raczej masz Ty, nie my :slight_smile: Myślę, że warto by było podać na czym robiłeś tego “formata”

  • laptop / komputer stacjonarny
  • jakieś informacje o specyfikacji (model laptopa albo model płyty głównej).
  • jaki sterownik pobrałeś i dokładnie skąd.

Co do tego, że “bardzo wolno chodzi i się wyłącza” - wyjątkowo podejrzane. Rzadko jest tak, że zły sterownik aż takie problemy stwarza.

* pewny jesteś, że nie zdążyłeś komputera zawirusować? 
* jaki był powód robienia “formata”?
* czy na innych urządzeniach w domu internet działa prawidłowo / tak, jak tego oczekujesz?
 

Format zrobić chciałem na komputerze sterownik to: Intel Network Adapter Driver, komputer był bardzo zawirusowany i bardzo się zacinał stąd powód formatu a internet na 2 laptopach mam przez wifi

 

Czy to jest cała odpowiedź na zadane pytania, czy będziesz jeszcze coś dopisywać?

tak to wszystko dodam jeszcze że nie znam się jakos bardzo na komputerach więc proszę o wyrozumiałosć

 

" - jakieś informacje o specyfikacji (model laptopa albo model płyty głównej). "

model płyty głownej to: Intel Core 2 Duo E7300

To jest model procesora… Zróbmy może tak:

(nie ma tam żadnych newralgicznych danych).

ok wiem: Gigabyte Technology Co. Ldt. G31M-S2L (Socket 755)

Podaj mimo wszystko tą specyfikację. Dodatkowo zacznij od prostych rzeczy: 

http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html (uruchom)

  • pokaż zrzut ekranu z tego programu.

jestem na laptopie nie na komputerze gdzie nie ma internetu 

Nie widzę problemu w pobraniu ww. programu na urządzeniu z dostępem do internetu a nastepnie przeniesieniu go na urządzenie docelowe np. na pendrive.

A może zacznij od drugiej strony: sprawdź okablowanie LAN, czyli kabel łączący komputer z routerem, wymień na inny - przynajmniej tymczasowo, może zrestartuj router… 

@xxprzemekxx2**** A tak przy okazji, to dobrze jest precyzyjnie tytułować swoje tematy (zobacz poradnik ptk.4), łatwiej wtedy uzyskać odpowiedź, a i dla innych może się to przydać.

 

Nie dogadamy się, nie jesteś pomocny. Wezwij fachowca / kolegę “informatyka”, albo współpracuj.

dobra to co mam robić?

1/ napisałeś “Internet chodzi bardzo bardzo wolno”, potem że zupełnie nie działa
2/ nie napisałeś, czy problem występuje tylko na jednym komputerze i czy do tego samego kabla podpinałeś inny komputer / laptop.

3/ nie podałeś specyfikacji (Speccy / CrystalDisk info).

Jakby Ci zależało, to nawet bez internetu to zrobisz:

  • na pendrive wyżej wymienione programy

  • zdjęcia telefonem komórkowym.

1/ na komputerze kliknij po lewej stronie, wpisz CMD (Enter). Pojawi się czarny ekran. Wpisz:

ipconfig /all

 

To samo zrób na laptopie z podpiętym kablem i też pokaż wynik polecenia.

 

2/ zdjęcia - załaduj np. tutaj: https://postimage.io/  i wklej linki.