Problem z internetem na ubuntu 15.04

We wszystkich ubuntu działało bez problemu, miałem internet podłączony kablem bezpośrednio do sieciowej jako połączenie DSL, ale jak tylko zainstalowałem 15.04 od razu były jakieś połączenia wired connection 1 i 2. Jak dodałem połączenie dsl, nie chce się połączyć i wywala jakieś błedy sad.png Zainstalowałem od nowa 14.04 i okazuje się że też tutaj pojawiło się coś takiego i nie mogę się połączyć sad.png I jak to rozwiązać? Na 14.04 i 14.10 nie było żadnych wired connection i dsl działało bez zarzutów. Czasami pokazuje jakiś komunikat że wtyczki VPN nie są zainstalowane. :confused:

Czy na tym kompie nie masz zainstalowanego obok Windowsa który uśpił kartę sieciową? Słyszałem że czasem kiedy to zrobi to Linux nie potrafi jej wybudzić.

Jak jesteś podłączony do Internetu? Skąd dokąd idzie kabel i jaki? Kto jest Twoim operatorem? Masz router czy tylko jedno podłączone urządzenie?

Połączeń w Network Managerze możesz sobie skonfigurować dowolnie wiele. One w niczym nie przeszkadzają. Grunt, żeby to, którego używasz, było poprawnie ustawione.