Problem z internetem na ubuntu 15.04

(Fras Krzysztoff) #1

We wszystkich ubuntu działało bez problemu, miałem internet podłączony kablem bezpośrednio do sieciowej jako połączenie DSL, ale jak tylko zainstalowałem 15.04 od razu były jakieś połączenia wired connection 1 i 2. Jak dodałem połączenie dsl, nie chce się połączyć i wywala jakieś błedy sad.png Zainstalowałem od nowa 14.04 i okazuje się że też tutaj pojawiło się coś takiego i nie mogę się połączyć sad.png I jak to rozwiązać? Na 14.04 i 14.10 nie było żadnych wired connection i dsl działało bez zarzutów. Czasami pokazuje jakiś komunikat że wtyczki VPN nie są zainstalowane. :confused:

(pocolog) #2

Czy na tym kompie nie masz zainstalowanego obok Windowsa który uśpił kartę sieciową? Słyszałem że czasem kiedy to zrobi to Linux nie potrafi jej wybudzić.

(blfr) #3

Jak jesteś podłączony do Internetu? Skąd dokąd idzie kabel i jaki? Kto jest Twoim operatorem? Masz router czy tylko jedno podłączone urządzenie?

Połączeń w Network Managerze możesz sobie skonfigurować dowolnie wiele. One w niczym nie przeszkadzają. Grunt, żeby to, którego używasz, było poprawnie ustawione.