Problem z internetem neostrada orange do 10mb/s

(Dixx9292) #1

Mam taki problem z internetem od orange neostrada do 10 mb/s. Dziennie zrywa mi internet technicy z orange nie umia tego naprawic nie jest to wina routera bo testowalem na innych i bylo to samo. Może trzeba zmienuic cos w routerze, albo cos z modulacja. Dzieje się to od zmiany prekosci wczensiej bylo 512/kb/s za teraz jest do 10 mb/s z proszę o pomoc bo już mam tego dość a nikt mi nie jest wstanie pomóc.

(stalesz) #2

(kowgli) #3

Niezależnie od pewnie błędu w przeliczaniu jednostek, wygląda na to że masz po prostu kiepską linię telefoniczną (zaszumioną, daleko do centrali). Nie masz jakiejś alternatywy, np. jakiś internet radiowy?

(pocolog) #4

Zamiast przydługiego wpisu blogowego wystarczyło napisać koledze, że prędkość podawana przez operatora podana jest w bitach, a on na monitorze najprawdopodobniej widzi ją w bajtach. Wystarczy więc podzielić prędkość od operatora przez 8 i dostanie wartość w bajtach.
Wszystko się zgadza, wyciąga maksymalną prędkość zgodną z umową :wink:

@Dixx9292 Co masz na myśli pisząc, że zrywa połączenie? Prędkość drastycznie spada, komputer traci połączenie z routerem, czy router traci połączenie?

(Dixx9292) #5

Internet sie rozłączy na jakis czas a pozniej znowu polączy. nie można norlanie pracować.

(Dixx9292) #6

Nie bardzo wysłać mozę zdjęcie z błędami ?