Problem z internetem. Netia


(B472835) #1

Witam, od ponad trzech miesięcy miewam problemy z dostępem do internetu. Moim providerem jest firma Netia, a usługa "jest" świadczona na starej linii TP S.A.. Początkowo dostępu do internetu w ogóle nie było, nagle się pojawiał na kilka godzin i znikał. Tak przez 2 miesiące. Oczywiście non stop dzwoniłem do biura obsługi klienta Netii, a tam ciągle słyszałem to samo. Kazano mi odpinać router, konfigurować od nowa etc. i oczywiście nic to nie dawało. Toteż razu pewnego przyszli technicy-magicy, popatrzyli, pogrzebali i poszli. Tydzień internet działał bezproblemowo, później znów to samo. No więc dzwonię i mówię o problemie na co dostaję odpowiedź iż na tym łączu nie można świadczyć usługi dostępu do internetu o przepustowości 1Mbit, tylko 512 Kbit. Chwileczkę, tylko czemu niby nie, skoro 2 lata 1Mbit z Neostrady śmigał bez problemów? Nie dostałem odpowiedzi. Powiedziałem więc, że w takim razie chyba będzie trzeba zerwać umowę, ponieważ niemożność świadczenia usługi przez provider, za którą ja płacę to dobra podstawa. 2 godziny po tym telefonie wszytko zaczęło działać. Oczywiście z prędkością 1Mbit. Cud!

Niestety po kilku tygodniach znów te same problemy, znowu wizyta "IT-Crowd" w domu. Po interwencji techników rzeczywiście przestało przerywać dostęp jednak jest to dostęp o połowę wolniejszy (512). Co ciekawe wczoraj pani z Netii, kiedy dzwoniłem, powiedziała mi, że coś jest chyba nie tak, bo jej się wyświetla w systemie, że jest 1Mbit włączony dla mnie. Ciekawe. Oczywiście powiedziała, że przyślą ekipę, z czego nie skorzystałem, bo ileż można?

Teraz najciekawsze - dzisiaj, kiedy była u mnie koleżanka chciała sprawdzić Naszą-Klasę. Strona nie chciała się wyświetlić (ciągłe łączenie). Gdy spróbowałem wejść przez bramkę proxy strona wyświetliła się od razu. Podobnie jest z podstronami Onet.pl. Firma Netia po za robieniem klientów w balona cenzuruje im w dodatku internet? O co może chodzić?

Przepraszam, że tak długo, ale tego wymagał problem, aby go opisać. Proszę o odpowiedź na pytanie:

1). Co może być przyczyną zmniejszonej szybkości (router pokazuje 637 down. i 154 up)?

2). O co chodzi z dostępem do NK i Onet?


(system) #2

Hey! Coś ci na wstępie napiszę. W październiku 2009 zwiększyłem łacze neostrady z 1 Mb na 2 Mb, które miało obowiazywać od stycznia 2010 r. W centrali nowe łącze zwiększyli mi jednak od razu, z tym, że testy pokazywały mi nieco ponad 1200 Mb, zamiast 2000. Dzwoniłem do neostrady i technik mi wszystko wyjaśnił. Powiedział, że nowe łącze włączyli mi w centrali, ale nie przełączyli mi w terenie /w skrzynce/ światłowodu o większej przepustowości i dlatego mam to ograniczenie. Powiedział, że zgodnie z umową, mają czas do stycznia i do tego czasu podłączą mi światłowód o właściwej przepustowości. No i oczywiście nowe łącze zadziałało na początku grudnia i testy zaczęły stabilnie pokazywać ok 2200 Mb, więc więcej niż standard - 2048. Tak jest u mnie do dziś, czyli super. I tu może byc przyczyna twoich problemów. Netia i Telekomunikacja to konkurenci. Netia może dostarczać sygnał po kablach telekomunikacji, ale telekomunikacja wcale jej tego nie ułatwia i nie rwie się z przełączaniem światłowodów na odpowiednią przepustowość, a netia chyba nie ma 100% dostępu do skrzynek telefonicznych telekomunikacji. Myślę, że niepotrzebnie zdradziałeś neostradę. U mnie wielokrotnie byli panowie z Netii nachalnie i namawiali mnie na przejście na ich stronę. Nie skorzystałem z tego. Zgadzam się, że neostradę mam chyba ciut drożej, ale mam święty spokój. Zresztą nie jestem pewien, czy drożej. W dalszej perspektywie Netia może wsztstko sobie odbić, nie wiem. Ludzie dla tych paru groszy pakuja się w takie kłopoty


(B472835) #3

Gdyby to ode mnie zależało to z pewnością nic bym nie zmienił. Problem polega na tym, że to mama jest właścicielką i ona przeszła do Netii właśnie ulegając takim debilnym namowom, po czym rodzice się wyprowadzili, a ja mam tylko non stop problemy z netem. Co do skrzynki - technicy-magicy już 2 razy tam patrzyli i twierdzili, że wszystko jest OK. A Netię mam od września 2009...


(system) #4

Technicy - Magicy z Netii patrzyli, ale może nie widzieli tego, co trzeba, albo nie mogli za wiele zrobić. Przykro mi, że tak masz, pozostaje zerwanie umowy z Netią, zapłata kary /oczywiscie tylko w granicach rozsądku/ i powrót do Neostrady. Ale nie namawiam, bo okaże się, że z neostradą kłopoty nie znikną i będzie jeszczę większy problem /finanse/. Nie potrafię już nic poradzić, podałem tylko swój przykład, może inni się wypowiedzą, co tu jest grane, abyś miał pewność :(:frowning:


(B472835) #5

Dziękuję za zainteresowanie sprawą :wink:. Co do zerwania umowy, to wedle prawa nie zapłacę nic ponieważ podstawą do jej zerwania w tym przypadku jest brak usługi (bądź świadczenie usługi niezgodnie z opisanymi w umowie) co do której świadczenia zobowiązał się provider (firma Netia) pomimo stałych opłat za tę usługę. Wracam do TP i firmę Netia zdecydowanie będę od dzisiaj wszystkim odradzał za podejście do klienta, brak zainteresowania problemami oraz sposób świadczenia usług.

Temat można zamknąć.


(Kpc21) #6

Ustaw inne adresy DNS we właściwościach połączenia internetowego, np. OpenDNS albo DNS Google.


(B472835) #7

Jakbym jeszcze wiedział jak to zrobić, to byłoby cudownie.

EDIT: OK, już zmieniłem na DNS Google i nie dało to żadnego efektu.


(lukasz_n) #8

Dzisiaj był kurier u mnie z nowa umową na neo 6Mbit/s, mama podpisała, patrzę a tu okres dopiero od 1 KWIETNIA! !!