Problem z internetem [nie uzyskano połączenia z serwerem]

Witam mam PC i laptopa i mam ruter i na laptopie jest internet przez WI-FI a na PC chodzi gadu gadu steam itp ale jak wchodze w Google Chrome w Mozilla Firefox to wyskakuje mi pusta strona i tam pisze ze nie uzyskano połączenia z serwerem co za tym może stać ?? proszę o szybką pomoc

ss:

aop8br.jpg

PS. Nie łączy się przez żadne proxy

Wpis w pasku adresu 74.125.232.116 i powiedz co się stanie.

A gdzie jest ten pasek adresu

lewy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

jest tam gdzie wpisujesz np. http://www.wp.pl, a kolega ciebie pyta oto, bo chce się dowiedzieć czy dnsy tobie prawidłowo działają

Nic sie nie dzieje ciogle to samo

to zrób tak uruchom > cmd > ping www.wp.pl -t i wklej na forum

Mam wziąć tak uruchom potem cdm zrobic ss i wrzucic na forum ta

Dodane 20.02.2011 (N) 8:04

???

Dodane 20.02.2011 (N) 8:35

Diagnostyka sieci dla systemu windows zrobiłem to i mi wyskoczyło:

System windows nie może połoczyć sie z internetem przy użyciu protokołu HTTP , HTTPS lub FTP jest to prawdopodobnie spowodowane ustawieniami zapory na tym komputerze. Sprawdź ustawienia zapory dla portu HTTP(80) , portu HTTPS(443) i portu FTP(21). Może być konieczne skontaktowanie sie usługodawca internetowym (ISP) lub producentem oprogramowanie zapory

SS:

28194319374166003071.jpg

Masz inną zaporę oprócz systemowej?

Nie tylko systemowa

Skoro nie działa Ci na PC a na lapku tak, to pewnie coś źle masz skonfigurowane. Jak masz skonfigurowany router, żeby przyznawał adres poprzez DHCP, czy ty wpisujesz w ustawieniach sieciowej IP, bramę itd? Router konfigurowałeś sam, czy dostawca internetu? Jeżeli dostawca internetu, to możliwe, że tak skonfigurował Ci router, że jednocześnie może się łączyć jeden komputer, czyli jeżeli chcesz korzystać z PC laptop musi być wyłączony i na odwrót. Ja właśnie miałem tak samo i jak skontakowałem się z adminem sieci, to właśnie mi powiedział, że nie będzie mi działać net na obu, bo mi tak skonfigurował router, że łączyć się będzie albo jeden albo drugi i dopiero jak dogadałem się z nim, że jaki zmniejszy mi trochę szybkość neta, to wtedy mi ustawi żeby oba mogły śmigać…

ale mi ponad rok wszystko ok chodziło 3 dni temu dopiero cos sie zaczeło dziać aż az wczoraj nie mogłemwejść na www a gg skeyp wszystko chodzi

No to pasowałoby to do infekcji jakimś trojanem, bo są takie, co blokują połączenie z netem… Włącz Windowsa w awaryjnym z obsługą sieci i sprawdź, czy masz neta. Jeżeli tak, to ściągnij MBAM, albo Doktor Web Curelt, zainstaluj spod normalnego, wróc do awaryjnego z obsługą sieci, zrób aktualizację i zrób pełny skan. Wszystko co znajdzie oczywiście usuń.

Na trybie awaryinym też nie chodzi ![;

A jak bym zrobił formata pomogło by ??

Możesz spróbować, jeżeli to z winy infekcji, to reinstalacja rozwiąże problem. Jeżeli reinstalacja problemu nie rozwiąże, to po prostu zgłoś zarządcy sieci, że nie działa Ci internet.