Problem z internetem, nie wiem do robić

Witam od jakiegoś czasu mam wielki problem z internetem. Dwa dni temu dosłownie minutę lub dwie po północy zaczął wariować. W skrócie działa przez 5 sekund po czym przestaje. Próbowałem go skonfigurować od nowa lecz efekt dalej ten sam. Zdjęcia jak to wygląda:

Zacznij od sprawdzenia kabli w gnieździe telefonicznym i ruterze.
Wysuń wtyki i wsuń (też w spliterze jak masz również telefon, czyli kostce rozdzielającej sygnał). Sprawdź, czy czasem nie są “zaśniedziałe” piny we wtykach. Najważniejsza jest druga dioda od lewej (powinna zacząć migać i po chwili zaświecić się ciągłym światłem, wówczas powinna po chwili zaświecić się trzecia od lewej).
Jeśli kable są OK, to pora na porady od innych już w kwestii samej utraty synchronizacji w ustawieniach rutera i tak dalej…tutaj opis diod.

1 polubienie

Internet niedawno działał przez ok. 30 minut. Wyjąłem wszystkie kable z routera i go wyłączyłem na jakiś czas. Po ponownym uruchomieniu internet działa. Nie wiem na jaki czas się to utrzyma

Z tego co piszesz wygląda na to, ze zdycha router. Czas się rozejrzec za innym. Ile go już masz?

Hej!
Wygląda jak by się kończył router. Miałem podobny i podobne objawy, zaczęło się od tego, że urządzenia do niego się podłączały ale nie dostawały adresu lub poprawnych DNSów.
Przy restarcie było tak, że restartował się i niby już wszystko się ustawiało i ponownie następował restart i tak za 3-10 razem w końcu się uruchomił i działał.
Więc chyba czas pomyśleć o wymianie.
Pozdrawiam!

1 polubienie

zanim Pan uśmiercisz router, podmień zasilacz na podobny i sprawny

1 polubienie

Fakt, warto sprawdzić zasilacz, w sieci daja taką podpowiedź - możliwe, że wyschnięte kondesatory powodują obniżenie napięcia zasilania i przez to ruter nie działa stabilnie.