Problem z internetem-niestabilne działanie

Witam, od pewnego momentu(ok. 2 tyg. temu, miałem jakiś problem z PC, tzn. włączał sie po 5min a potem i tak sie zawieszał), kiedy to zrobiłem naprawianie z płytki WinXP spod DOS’a, coś stało się z internetem, straciłem połączenie do innych osób z mojej grupy roboczej(kreator konfiguracji sieci nie pomaga) oraz czasem zdarza się, że ping skacze mi do 600 i nie jest to wina Administratora, bo do niego dzwoniłem i mówi, że wszystko jest ok, po za tym sprawdzam ping do servera i cały czas <1, ludzie mieszkający koło mnie nie mają tego problemu, a jesteśmy połączeni wszyscy jednym światłowodem.

Ciekawą rzeczą jest, że dając na połączeniu w moim miejscu sieciowym, “napraw” wyskakuje mi okienko:

“Następujące kroki nie powiodły sie: Opróżnianie buforu ARP”

Poczytałem o tym i zrobiłem wedle instrukcji, tzn. w wierszu poleceń wpisywałem te komendy arp -d -a -s i inne, raz pomogło, ale po czasie znowu ping skoczył i potem już te ręczne opróżnianie nic nie dawało, mam Avasta, skanuje nim kompa i wszystko w porządku…nie wiem co jest grane, jakieś propozycje? ![-o<

Pozdrawiam

dexter28

EDIT:

dodam, że to nie wina avasta, bo wyłączam go i jest to samo, czasem jak resetne switcha to sie uspokaja na pare min. a czasem i na godzinki, ale potem znowu to samo

/EDIT

Log z Hijackthis

Log z ComboFix

fix w hijackthis

W logi z combofix nic nie widzę