Problem z internetem- niska prędkość, rozłącza. Toshiba L750

Witam

Mam poważny problem dlatego prosiłbym bardzo o pomoc, możliwie szybko :slight_smile:

Jakieś dwa miesiące temu kupiłem laptopa Toshiba L750-12P. Do tego dokupiłem internet PLAY - mieszkam w strefie wysokiego zasięgu. Na początku, zaraz po rozpoczęciu użytkowania komputera wszystko śmigało jak trzeba. Internet cacy i w ogóle. Nie minęły jakieś 2 tygodnie i zaczęło coś się psuć - spadała prędkość, czasami rozłączało, czas oczekiwania na połączenie ze stronami chwilami był niemiłosiernie długi… aczkolwiek czasami internet działał jak trzeba. No ale zacząłem szperać w necie na ten temat, więc usunąłem McAfee, modyfikowałem plany zasilania, zmieniałem DNS-y, no po prostu różne cuda. To co robiłem nie wykraczało poza moją wiedzę na temat komputerów, a zatem kontrolowałem wszystko co robię i wiedziałem co robię. Jako że efekty były średnie, zacząłem notorycznie korzystać z “życzliwości” sąsiadów, w postaci niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Internetu z PLAY też używałem, ale jak coś się psuło to przesiadka na Wi-Fi. Po pewnym czasie zaczęło jednak dziać się tak, że wydajność łączy Wi-Fi także spada a tak źle jak teraz, nie było nigdy. Czyli - rozłącza, prędkość niziutka, czas oczekiwania jest jeszcze dłuższy, zaś momentów, kiedy działa jak trzeba, nie ma już prawie wcale.

No i idiotyczne, ale istotne pytanie - jak zrobić, żeby bylo dobrze?

Sprawa jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ codziennie korzystam z internetu - pracuję. No a brak łączności ze światem uniemożliwia mi pracę, co za tym idzie tracę cza i pieniądze.

Do tej pory starałem się radzić sobie sam, teraz jednak już nie daję rady i nie wiem co z tym zrobić… nie mam pomysłu na to.

Prosiłbym więc forumowiczów o pomoc :slight_smile:

Po pierwsze musisz sprawdzić internet PLAY na innym komputerze to wykluczy zamulanie laptopa. Jeśli jednak problem będzie też na innym komputerze to niestety ale nadajnik w twojej okolicy jest przeciążony połączeniami. Jeśli to laptop zamula to wtedy będzie trzeba zając się jego ożywieniem.

No właśnie stawiałbym zdecydowanie na laptopa. Dlaczego? Bo tak jak napisałem - mieszkam w miejscu, gdzie jest wysoki zasięg, to po pierwsze. A po drugie problem pojawia się też wtedy, gdy korzystam z sąsiedzkiego Wi-Fi. A ten internet to już różne źródło - nie są to sieci bezprzewodowe typu play czy inne. Także wg mnie to laptop. Tylko co z tym zrobić? Może potrzebna jest jakaś specyficzna konfiguracja albo istnieje inny sposób by podnieść internet w tym kompie?

Dodane 30.08.2011 (Wt) 19:00

Jest ktoś w stanie mi pomóc?