Problem Z Internetem Po Formatowaniu

Witam. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośba dotyczącą mego problemu a mianowicie chodzi mi o problem z internetem. Jakiś czas temu zrobiłem formatowanie dysku a następnie zainstalowałem sterowniki wydaje mi się ze wszystko działa poprawnie ale niestety nie mogę połączyć się z internetem, czytałem forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi dotyczącego mego problemu.

Informacje

System Windows XP sp 2

Zamieszczam screeny pojawiających się komunikatów

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

krzychu1111189 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Popatrz na to: http://www.lan-xp.webpark.pl/KPSstr2.html

I sprawdź czy masz zaznaczoną fajkę przy Protokół internetowy TCP/IP,jak nie to zaznacz i zainstaluj.

Zobacz też to: http://www.jawnet.pl/security/pomoc1.html

Witam,

A z jakiego łącza internetowego korzystasz - masz stałe łącze, Neostradę czy coś innego??

Widzę że największym problemem i pierwszym do rozwiązania jest zainstalowanie karty sieciowej, bowiem przedstawione screen’y pokazują wyraźnie, że brakuje właśnie odpowiedniego urządzenia do łączenia z netem. W grupie sieci LAN i lub szybki internet widoczny są tylko połączenie przez Bluetooth oraz połączenie FireWire, które nie umożliwiają połączenia z internetem. W grupie mamy natomiast modem, który zapewne zintegrowany jest z płytą główną komputera - i też bez odpowiedniej konfiguracji i podłączenia do analogowej linii telefonicznej nie umożliwi połączenia się z internetem…

Jeśli masz płytkę ze sterownikami do płyty głównej, to spróbuj zainstalować z niej sterowniki do karty sieciowej, która zapewne też jest w komputerze :slight_smile: Wejdź do menadżera urządzeń (Start -> Panel Sterowania -> System - > zakładka Sprzęt i przycisk menadżer urządzeń. Sprawdź czy na liście nie wyświetlają się jakieś urządzenia z żółtymi pytajnikami, a jeśli tak, to co przy nich pisze…

Powodzenia

Dimatheus

Dostawca mego internety to Tele2.

Proszę tutaj screen

Hej,

Cześć już jasna, ale niestety nie wszystko… Na pewno nie masz zainstalowanej karty sieciowej - by zaczęła sprawnie działać, powinieneś zainstalować z płytki, która były dołączona do komputera odpowiednie sterowniki…

:arrow: Jeśli nie masz płytki to podaj jaki masz komputer - głównie chodzi o płytę główną. Sprawdzisz to na przykład programem Everest Home Edition, który znajdziesz na Vortalu DP

:arrow: Jak przed formatem podłączałeś internet do komputera - masz modem ADLS podłączany przez USB czy router, dzięki któremu z netu może korzystać kila komputerów, a ten z którym jest problem, łączył się przez kartę sieciową?

Pozdrawiam

Dimatheus

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera BMW-4F72EEC8354

Nazwa użytkownika BMW M3

Płyta główna:

Typ procesora Mobile , 1600 MHz (4 x 400)

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Intel Calistoga i945GM/PM

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (11/13/06)

Port komunikacyjny BT Port (COM10)

Port komunikacyjny BT Port (COM11)

Port komunikacyjny BT Port (COM12)

Port komunikacyjny BT Port (COM13)

Port komunikacyjny BT Port (COM14)

Port komunikacyjny BT Port (COM20)

Port komunikacyjny BT Port (COM21)

Port komunikacyjny BT Port (COM40)

Port komunikacyjny BT Port (COM6)

Port komunikacyjny BT Port (COM7)

Sieć:

Karta sieciowa Bluetooth Personal Area Network - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów

Modem Modem standardowy 33 600 bps

Modem Motorola SM56 Data Fax Modem

Hej,

Z tego co widzę, to prawdopodobnie posiadasz laptop’a. Jeśli tak, to odwróć go, proszę, i wpisz na forum jego producenta oraz dokładny model, gdyż dzięki temu będziemy mogli dobrać jakieś sterowniki, tym bardziej, że stary już Everest nie mógł zidentyfikować Twojej płyty głównej…

Czekam też na odpowiedzi na pytania:

:arrow: Jak przed formatem podłączałeś internet do komputera - masz modem ADLS podłączany przez USB czy router, dzięki któremu z netu może korzystać kila komputerów, a ten z którym jest problem, łączył się przez kartę sieciową?

oraz

:arrow: Co z płytą ze sterownikami, którą otrzymałeś do komputera??

Pozdrawiam

Dimatheus

Laptop to Asus S96JM

Sterownik jaki próbowałem zainstalować to

http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … l〈=eng

pojawiła mi się nowa ikona obok zegara takie 2 komputerki ale niestety znaki zapytania nie znikneły,

Tak posiadam modem ADLS —> http://img508.imageshack.us/img508/6075 … 358np6.jpg <—

Niestety przy kupnie komputera nie dostałem ani systemu operacyjnego ani płytki ze sterownikami.

Tak posiadam modem ADLS —> http://img508.imageshack.us/img508/6075 … 358np6.jpg <—

Witaj,

Małe “conieco” już w tej sprawie napisałem, gdy zorientowałem się, że modem, który posiadasz jest chyba inny niż myślałem… :slight_smile: Przyznam się szczerze, że troszkę się pogubiłem… Dlatego klika pytań - najpierw odnośnie modemu:

:arrow: Powiedz mi, czy modem, którego zdjęcie wrzuciłeś na stronkę to Thompson SpeedTouch 510 czy jakiś inny model? Odpowiednia informacja powinna być na spodniej części urządzenia,

:arrow: czy modem podłączasz do komputera przez port sieciowy RJ-45, czyli taki, jak pokazano w Wikipedii?,

:arrow: czy poprzez wspomniany modem korzystasz jednocześnie z internetu na innym komputerze - tzn przepinasz go do innego kompa i internet działa?,

:arrow: co rozumiesz pisząc “pojawiła mi się nowa ikona obok zegara takie 2 komputerki ale niestety znaki zapytania nie zniknęły,” - czy koło zegara widać ikonkę dwóch komputerów z czerwonym krzyżykiem, a w Panelu sterowania -> Połączeniach sieciowych widać nowe połączenie - “Połączenie lokalne”? Co dokładnie widać w menadżerze urządzeń - nadal kontroler Ethernet z żółtym pytajnikiem?

Czekam na info… :slight_smile:

Dimatheus

Witam. Temat już nie aktualny dzięki pomocy Dimatheus rozwiązałem problem . Serdecznie dziękuje za pomoc i Pozdrawiam