Problem z internetem - Połączenie Ograniczone

Witam,

 

piszę do Was o pomoc w następującym problemie. Jestem na studiach i w akademiku korzystam z internetu poprzez router Wi-Fi, który mamy w pokoju na 2 osoby. Korzystając z internetu często wyskakuje mi na zasięgu ‘żółty trójkąt’ a po najechaniu wyskakuje napis “Połączenie Ograniczone”. Robię więc tak, że wyłączam i włączam Wi-Fi i internet załapuje lecz na około 2 minuty (jeżeli wejdę na FACEBOOK’a to po 10 sekundach internet przestaje działać). Kompletnie nie wiem o co chodzi. Dodam, że w tym czasie co mi przerwie internet, u kolegi obok jest wszystko w porządku. Najlepsze jest to, że korzystając z internetu i z tego samego laptopa u siebie w domu, nie mam najmniejszego problemu z internetem, nic nie rozłącza.

 

Próbowałem ściągać masę sterowników no ale nic to nie pomaga. Teraz pisząc owy temat, internet mam dzięki podłączeniu kabla internetowego pod laptop (na kablu nic się nie dzieje).

 

Mój sprzęt:

LAPTOP ASUS S550CM

Karta Intel® Centrino® Wireless-N 2230

ROUTER PENTAGRAM-P6362

 

Proszę Was o pomoc, inaczej będę musiał zakupić kabel internetowy i chodzić z nim po całym pokoju :stuck_out_tongue:

Sprobuj ustawić inny kanal Wi Fi na ruterze

Próbowałeś ustawić adresy IP na stałe?

Co do kanałów to zmieniłem kilka razy na jakieś tam i nic nie pomogło. 

Nie próbowałem ustawiać adresów na stałe. Powiesz jak to zrobić?

Prawy myszki na ikonie wifi koło zegarka.

Otwórz centrum sieci i udostępniania.

Po prawej stronie będziesz miał POŁĄCZENIA: i tu nazwa Twojej karty wifi(+nazwa Twojego Wifi) kliknij w to.

Kliknij szczegóły.

Zapisz sobie wartości przy pozycjach:

  • Adres IPv4

  • Maska podsieci

  • Brama domyślna

  • Serwer DNS1

  • Serwer DNS2

 

Teraz zamknij okienko szczegółów.

Kliknij WŁAŚCIWOŚCI

Kliknij dwa razy na PROTOKÓŁ INTERNETOWY TCP/IP W WERSJI 4 (IPv4)

Zaznacz UŻYJ NASTĘPUJĄCEGO ADRESU IP

 

Wpisz w te pola te dane, które miałeś sobie zapisać i zastosuj.

Zrobiłem jak napisałeś, myślę, że teraz będzie okej. 

Tak tylko jak będziesz chciał używać innego WiFi na uczelni czy jak pojedziesz do domu to musisz to przywrócić na automat bo nie będziesz miał inaczej internetu.

No byłem w domu i zmieniłem na automat. Teraz jestem znowu w akademiku, zrobiłem jak pisałeś wyżej i znowu czasem przerwie. Zaznaczam / odznaczam różne opcje we właściwościach sieci bezprzewodowej ale to nie wiele daje. 

Jeśli pentagram ma taką opcję, to dla portu wan spróbuj zmniejszyć MTU, np do 1400 i zobacz jaki będzie efekt.

Zmiana pogorszyła sprawę :stuck_out_tongue: