Problem z internetem. Przeglądarka przestaje działać

Witam. Od dosyć długiego czasu borykam się z pewnym problemem dot. mojego internetu. Codziennie o godzinie 23:53 przestają mi działać wszelkie przeglądarki. Gdy jakąś włączam, to nie ładuje się żadna strona (zupełnie tak jakby nie było dostępu do internetu), ale skype, gg, gry internetowe (World of Warcraft itp.) działają. Jedyne co pomaga, to restartowanie modemu. Wiecie może jak rozwiązać ten problem? Czy w systemie jest jakaś funkcja, która powoduje odcięcie przeglądarek od internetu codziennie o tej samej godzinie?

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Sprawdź, co masz w harmonogram zadań windows 7, czy zaplanowane zadania w XP, ustawione na tą godzinę, jakieś akcje ochrony sieci, skanowanie jakimś internet security, czy co. Nawet nie wiadomo, jaki masz system.

Brak informacji z podglądu zdarzeń z podanej godziny.

Mam Windows 7 Home Premium 64 Bit

 

Sprawdziłem harmonogram i nic takiego tam nie było ustawionego na tą godzinę.

Przychodzi mi do głowy blokada rodzicielska stron www dla danego komputera o określonej godzinie. Może do tego być program, albo tak ustawione na poziomie routera/modemu.

No a co z tej godziny 23:53 jest w Podglądzie zdarzeń?

Na pewno nie jest to żadna blokada rodzicielska. Do komputera ich nie dopuszczam, przy routerze i modemie też nic nie robią, bo nawet nie potrafią.

 

 

Gdzie dokładnie w Podglądzie zdarzeń mam sprawdzić, co się działo o 23:53? Pierwszy raz się obchodzę z tą aplikacją.

Kliknij menu start i w wyszukaj programy i pliki wpisz podgląd zdarzeń.  Wyświetli się panel, załaduje. Kliknij w dzienniki systemu windows, potem w aplikacja. Będzie pisało - informacje, data i godzina. Znajdź to z 23:53. dwukrotnie kliknij i wyświetli się info o zdarzeniu. Będzie pisało ogólne i szczegóły.

Może po kliknięciu nie w aplikacja, tylko w system, wyświetli się informacja o zdarzeniu z tej godziny.

Przeszukaj podgląd zdarzeń. Gdzieś tam będzie zapis tego momentu.

Takie coś znalazłem przy 23:53

 

Nazwa dziennika:Application

Źródło:        gupdate

Data:          2014-04-28 23:53:35

Identyfikator zdarzenia:0

Kategoria zadania:Brak

Poziom:        Informacje

Słowa kluczowe:Klasyczny

Użytkownik:    Nie dotyczy

Komputer:      Paweł-Komputer

Opis:

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 0 ze źródła gupdate. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

 

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

 

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

 

Service stopped

 

Kod XML zdarzenia:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

  <System>

    <Provider Name=“gupdate” />

    <EventID Qualifiers=“0”>0</EventID>

    <Level>4</Level>

    <Task>0</Task>

    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>

    <TimeCreated SystemTime=“2014-04-28T21:53:35.000000000Z” />

    <EventRecordID>44759</EventRecordID>

    <Channel>Application</Channel>

    <Computer>Paweł-Komputer</Computer>

    <Security />

  </System>

  <EventData>

    <Data>Service stopped</Data>

  </EventData>

</Event>

 

 

 

 

To zdarzenie pojawia się codziennie w okolicach godziny 23:53. Przed wczoraj było o 23:49, wczoraj o 23:53. Raz pojawiło się o godzinie 19, 26 kwietnia.

Pobierz autoruns portable, otworz i w menu file kliknij na sawe. Zapisze Ci się plik z tym wszystkim, co masz uruchomione ze startem systemu. Znajdziesz ten plik w dokumentach. Zapodaj na hosting, choćby http://przeklej.org/, a tu wklej linka do pobrania.

http://www.programosy.pl/program,autoruns.html

http://przeklej.org/file/ZwgDUe/AutoRuns.arn

Na razie możesz odznaczyć google update, jakie masz i odznacz wszystkie żółte pozycje.

Zapoznaj się z pierwszym przypiętym tematem działu bezpieczeństwa i wykonaj skanowanie OTL, a zapodasz tu linki do logów OTL i EXTRAS. Masz wprotectmanager.exe, Skytech - czyli searchprotect64.dll i tam takie, jak www.stodian.com

Nie wszystko się klika, bo widać, że masz avast i pełno problemów.

To chyba nie będzie konieczne, bo problem sam ustąpił. Od trzech dni internet działa normalnie. Mimo to dziękuję Ci za pomoc.

 

Temat można zamknąć.