Problem z internetem przez wifi na baterii

Witam wszystkich mam taki problem posiadam router netia spot i parę komputerów w domu 1stacjonarny na ethernecie,3 na wifi z czego 2 są marki hp a jeden ma problem z działaniem netu na wifi podczas pracy na baterii net się rozłącza co jakiś czas,jak myślicie co można zrobić mam wgrane w nim najnowsze sterowniki … na innym routerze u kogoś innego wszystko działa ok także na baterii.Laptop z problemem to HP G62-b45EW co dziwne na moim netbooku tym co jest w opisie też hp jest wszystko ok,oprócz instalacji próbowałem ustawić kartę wifi podczas pracy na baterii na maksymalną wydajność z średniej w zależności od obciążenia sieci ale to nic nie dało się zastanawiam czy może wyłączyć oszczędzanie energii na karcie wifi i to pomoże,zmieniałem jeszcze w routerze sieć na tylko 20 mhz i kanał ustawiałem ręcznie…,może ktoś miał taki przypadek,router jest raczej sprawny bo jest nowy i na prądzie w tym laptopie wszystko dobrze działa a w innych komputerach w ogóle wszystko jest ok.

Tak to wygląda w panelu konfiguracyjnym netii

sssszd.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Podobny problem z HP miał mój szwagier u niego zawinił zasilacz. Po podłączeniu zasilacza (walniętego) internet niemiłosiernie mulił. Może u Ciebie jest coś nie tak z baterią? Może spróbuj sprawdzić ją miernikiem.

Co dziwne przed zmianą routera wszystko było ok,po zmianie tak jest od jakiegoś czasu i jest tak jak napisałem że u kogo innego działa ok na baterii tak siostra mówiła bo była u koleżanki z laptopem.Ps. to jest nowy laptop kupiony w czerwcu,coś patrzę że laptopy marki hp mają czasem problemy z wifi bo u mnie wcześniej w netbooku czasem musiałem diagnozować połączenie bo był jakiś błąd.Może spróbuje jeszcze wgrać starszy sterownik od wifi taki jak jest jak się wgrywa windowsa z partycji recovery bo ja mam wszystkie sterowniki najnowsze z netu bo instalowałem system na czysto nie chciało mi sie bawić w usuwanie śmieci.

czy może wyłączyć oszczędzanie energii na karcie wifi i to pomoże

Od tego kroku rozpocznij.

Ok spróbuję a następnie jak coś przeinstaluje sterowniki na starsze a jak te 2 rzeczy nie pomogą to ja już nie wiem o co chodzi …

Możesz jeszcze sprawdzić router.

Np. w tfu!-tepsie kilka lat temu normą było wciskanie zwracanych Liveboksów innym Klientom - taki tepsiany recykling, job ich mać :twisted:

Nie wiem jak jest teraz.

Wgrałem starsze sterowniki+wyłączyłem oszczędzanie energii i póki co jest ok,

nadal jest ok więc temat do zamknięcia