Problem z internetem, skoki prędkości

Witam.

Jeżeli zły dział wybrałem, to proszę o wybaczenie. :slight_smile: Mój problem polega na tym, że mam internet w Netii od 2 tygodni (6mb) i mam różne skoki prędkości. Wahają się one od 1 do 6. Nie mogę ciągle dojść o co chodzi. Zauważyłem też, że czasami jak komputer pochodzi pare godzin, to prędkość spada. Netia oczywiście mówi, że u nich wszystko spoko, że to wina komputera. Komputer skanowany Avastem, Arcavirem, Kasperskim i czysto. Dodatkowo skana robiłem Malwarebytes Anti-Malware, który także nic nie wykrył. Czasami też jest problem, że strona nie zawsze się wczyta i wywala błąd, ale ten problem to tylko na Operze zauważyłem. Jej reinstalacje nic nie dały w sumie. Co prawda wczoraj wyłączayłem firewalla systemowego, któy myślałem że jest wyłączony (bo mam Comodo) i problem jakby ustał. Router mam od Netii (Asmax AR1004g). Myślałem, że to może wina WiFi, bo ktoś/coś blokuje sygnał, ale na kablu problem tak samo występuje (nawet po wyłączeniu WiFi).

Jak na forum wyczytałem chwilę temu, to czy może być tak, że to zależy od pory dnia? Tzn, że coś w Netii nie wyrabia z podawaniem mi maksymalnej szybkości na okrągło?

Komputer to HP Pavilion dv6907ea, Windows 7 32 bit Pro. W ostateczności jestem skłonny zrobić format, ale muszę najpierw wszelkie możliwości wyczerpać. :slight_smile: O tym, że wszystkie akutalizacje wgrane, to chyba nie musze się rozpisywać. :stuck_out_tongue:

Dziękuję za wszelką pomoc. :slight_smile:

Jeżeli masz problem z łączem na tym routerze, proponuję zmianę DNS-ów na np.Googlowskie 8.8.8.8, 8.8.4.4

Osobiście miałem problem z utratą neta na tym routerze, po zmianie DNS problem ustąpił, spróbować nie zaszkodzi.

Ok ustawiłem Primary i Secondary i zobaczymy, czy coś to da.

Zmień jedno i drugie.

Ogólnie wyjdzie w praniu jak to działa chyba, bo teraz na przykład nie narzekałem jak chodzi. Pare godzin temu w speedteście pokazywało prawidłowo i teraz także.

1076921890.png

EDIT: Ściągnałem na próbe plik z czas.pol.pl i szedl z prędkością 600KB/s - 480 KB/s, więc chyba dalej coś nie tak. A koło 11 plik 10mb szedł z prędkością 700KB/s.

przy 6 mega pobieranie max 768 kB/s jesli rano jest dobrze a wieczorami zwalnia to centrala nie wyrabia i nie ma w tym nic winy kompa czy routera podaj parametry linii z modemu synchronizacje tłumienie i snr

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3528 Ale z rana nawet nie leci na maxa. Chyba, że tak ma być i nic na to nie poradzi się. Pozatym, chyba nie powinno mnie obchodzić , że centrala nie wyrabia. Płacę za coś, to powinno być tak jak spisane w umowie, a nie raz tak, a raz tak.

parametry prawidłowe do 10 mega poleci na tej linii bez problemu synchronizacja ok stawiam na przeciążoną centrale. tak to już jest nie dawają gwarantowanego transferu tylko zawsze np do 1/2/6 mega itd za łącze gwarantowane trzeba by zapłaćić ze 3 razy tyle.ale tak czy siak to niesprawiedliwe płacić za coś czego nie ma skoro to nie twoja wina co innego kiedy parametry słabe i bierze sie na własną odpowiedzialność wyższą prędkość. dzwoń niech coś z tym robią w koncu płaci sie za utrzymanie linii dodatkowe koszty… jesli o róznych porach masz rózny transfer to wina leży po ich stronie i niech nie wmawiają że masz coś z kompem typu wirusy czy router…

Dzięki za info. Z kompem definitywnie nic, bo kumplowi stawiałem kompa (u siebie w domu) i sprawdzałem szybkość ściągania i podobne objawy jak u mnie. Co wg tego co mówią jest niezgodne z prawdą, bo komputer czysty. Próbowałem do nich dodzwonić się przez godzine lecz bez skutku. Jutro będe dalej próbować, bo to jakieś nieporozumienie jest. Będe walczyć do końca. :smiley: Temat można zamknąć.