Problem z internetem w kablówce

Witam mam pytanie mój brat ma internet przez kablówkę i jest jakoś zabezpieczony, działa tylko jak podłączy swojego laptopa ,a jak próbuję podłączyć swojego to wyskakuje komunikat że połączenie jest ograniczone !!

internet udostępniony na mac adres karty sieciowej więc nie kombinuj i korzystaj z kompa brata , a jak chcesz być legalny to zgłoś adminowi aby udostępnił neta na twój mac adres karty sieciowej, masz zamiar oszukiać dostawce to na tym forum już nic innego sie nie dowiesz.

W większości kart sieciowych można też zmienić MAC adres karty na taki, jak u brata. Chyba to jest najprostsze.

To nie on chce oszukać tylko usługodawca wyłudza stosowanie tylko jednego urządzenia na ich łączu co jest dziwne gdyż płacisz za połączenie a nie za prywatne urządzenie do niego podłączone.

Oszustwo popełnia operator blokując dostęp do lini.

Ja osobiście mam w domu podłączone 2 kompy + xbox 360, łącze mam z multimo a miła pani powiedziała mi przez telefon że to moja sprawa ile i co podłączam pod ich linie gdyż jest to moja prywatna sprawa a jednym ograniczeniem narzuconym przez operatora jest limit 2Mb/s.

Ja bym żądał od operatora przydzielenia mac modemu dla linii kablowej a nie mac karty sieciowej komputera który z linii korzysta.

Dzięki za szybką odpowiedz ,teraz wiem czego szukać Ps - i znalazłem :smiley: teraz tylko telefon do brata i po sprawie.